W Instytucie Kultury Miejskiej już trwają prace nad realizacją tegorocznej edycji programu Przestrzenie Sztuki – Taniec. Zachęcamy do śledzenia informacji pojawiających się w naszych mediach społecznościowych: Facebooku oraz Instagramie. Przez nowe kanały społecznościowe oraz stronę internetową IKM będziemy informować o nadchodzących naborach i wydarzeniach.

Facebook programu – [kliknij tutaj]
Instagram programu – [kliknij tutaj]


Jeszcze do końca tego roku odbędą się działania dla twórców/twórczyń z obszaru tańca i choreografii:

  • dwie REZYDENCJE CHOREOGRAFICZNE w ramach których niewielkie (2-3 osobowe) grupy artystyczne będą współpracować z przedstawicielami/przedstawicielkami innych dziedzin (między innymi nauk ścisłych i humanistyki) w ramach dwutygodniowych procesów nienastawionych na produkcję dzieła.
  •  CHOREO LAB, czyli kilkudniowy coaching dla osób profesjonalnie zajmujących się tańcem, stwarzający warunki do dalszego rozwoju zawodowego.

Publiczność będzie miała szansę wziąć udział w:

  • pokazach dwóch wyprodukowanych przez nas PREMIER SPEKTAKLI TANECZNYCH – kameralnego raz dużego formatu
  • PREZENTACJACH ośmiu innych spektakli tanecznych gościnnie pokazywanych w ramach programu
  • pokazach oraz prelekcjach w ramach cyklu KINO TAŃCA.

Ponadto:

  • producenci i producentki sztuk performatywnych zostaną zaproszeni do wzięcia udziału w podnoszących ich kompetencje zawodowe zajęciach w ramach AKADEMII ZRÓWNOWAŻONEJ PRODUKCJI
  • w Gdańsku i innych miastach regionu po raz kolejny odbędą się cieszące się popularnością warsztaty ROZTAŃCZONE RODZINY.

Nie możemy się doczekać!

Do zobaczenia w Instytucie Kultury Miejskiej i Gdańskim Archipelagu Kultury.

Program Przestrzenie Sztuki – Taniec jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.
Operatorem Programu w Gdańsku w latach 2024–2025 jest Instytut Kultury Miejskiej.