КУЛЬТУРНО-РОЗВАЖАЛЬНІ ЗАКЛАДИ ДЛЯ ДІТЕЙ, МОЛОДІ ТА СІМЕЙ

Всі заняття безкоштовні

Від початку війни в Україні гданські заклади культури залучаються до підтримки та допомоги біженцям та біженкам. Ми стараємося прислухатися до голосів і потреб людей, які сюди приходять, і – паралельно з програмою заходів, скерованих до нашої звичайної аудиторії, – будуємо пропозицію для українок та українців. Відкриття «світлиць» для наймолодших дає матусям час для владнання необхідних формальностей. Можливість використання творчих майданчиків сприяє інтеграції польських та українських дітей. Ця культурна пропозиція дає змогу не лише перевести дух, але й приносить практичну допомогу.

У співпраці з мерією та закладами культури Гданська ми підготували 4 окремі програми занять та подій для українців:

– діяльність «світлиць» для наймолодших Завантажити

– заняття та забави для дітей і молоді (майстеркласи, виставки, ігрові майданчики тощо) Завантажити

– культурні події (виставки, вистави, концерти тощо) Завантажити

– КУРСИ ПОЛЬСЬКОЇ МОВИ → Завантажити

KULTURALNE ATRAKCJE DLA dzieci, młodzieży i RODZIN

Wszystkie zajęcia są bezpłatne

Od początku konfliktu w Ukrainie gdańskie instytucje kultury włączają się w niesienie wsparcia i pomocy uchodźcom i uchodźczyniom. Staramy się wsłuchiwać w głosy i potrzeby przybywających tu osób i – równolegle do programu wydarzeń skierowanych do naszych zwyczajowych odbiorców – budować ofertę dla Ukrainek i Ukraińców. Uruchomienie świetlic dla najmłodszych daje matkom czas na załatwienie niezbędnych formalności. Możliwość korzystania z kreatywnych placów zabaw wspiera integrację dzieci polskich i ukraińskich. Korzystanie z oferty kulturalnej daje nie tylko chwilę oddechu, ale przynosi też praktyczną pomoc.
We współpracy z Urzędem Miejskim oraz gdańskimi instytucjami kultury przygotowaliśmy 4 osobne programy zajęć i wydarzeń dla osób z Ukrainy:
  • działania świetlic dla najmłodszych  POBIERZ 
  • atrakcji i zajęć dla dzieci i młodzieży (warsztaty, wystawy, miejsca zabaw itp.)  POBIERZ
  • wydarzeń kulturalnych (wystawy, spektakle, koncerty itp.)  POBIERZ
  • kurs języka polskiego dla osób z Ukrainy → POBIERZ

Każdy z programów to osobna ulotka, którą można swobodnie pobrać i samodzielnie wydrukować (A4, poziom, zachęcamy do wydruku dwustronnego) w polskiej i ukraińskiej wersji językowej. Korzystanie z wydarzeń jest bezpłatne dla osób z Ukrainy, a zasady udziału zostały dokładnie dookreślone w załączonych ulotkach.

 

 

 

Kontakt

Instytut Kultury Miejskiej

Instytut Kultury Miejskiej

Електронна пошта / Adres email: kontakt@ikm.gda.pl