Instytut kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40, Gdańsk

7 listopada 2017, 18:00 - 7 października 2017, 20:00

Opowiadania Pawła Sołtysa „Mikrotyki” są raczej krótsze niż dłuższe, w większości realistyczne, sensacji w nich niewiele, trupów kilka, scen erotycznych nie ma prawie wcale. Są jak piosenki z naszej młodości – nie można ich zapomnieć.  Dołączcie do spotkania z Pablopavo 7 listopada o godz. 18.00 w Instytucie Kultury Miejskiej. Spotkanie poprowadzi Przemek Gulda. 

Podczas spotkania uczestnicy i uczestniczki będą mogli zdobyć podpis autora, a także kupić książkę „Mikrotyki”.

To są opowiadania niebywale skondensowane, ornamentowane tak wielką liczbą oszałamiających porównań i metafor, że czytać je trzeba bardzo uważnie, napawając się bogactwem językowej wyobraźni Sołtysa. — pisze o opowiadaniach Krzysztof Varga i dodaje – Niewielki rozmiar tej książki jest złudny, bo więcej w niej historii i losów ludzkich niż w siedmioksięgach wielkich klasyków, a same opowiadania opierają się nawet nie tyle na intrydze czy fabule, ile na mgnieniach, błyskach, zbliżeniach, jakby pisarz niemal przytykał obiektyw do bohaterów tych zdjęć.

Paweł Sołtys (ur. 1978) – muzyk, autor piosenek. Jako Pablopavo wydał kilkanaście płyt, zagrał około tysiąca koncertów. Studiował rusycystykę, ale studiów nie ukończył. Jego opowiadania ukazywały się w „Lampie”, „Ricie Baum”, „Studium”. „Mikrotyki” są jego prozatorskim debiutem.