Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40

9 października 2016 | 12.00

Podczas zajęć poznamy wybrane, kaszubskie bajki w przekładzie Jerzego Sampa m.in. „Pies, kot i mysz”, „O łasicy i wiewiórce”. Ludowe, zwierzęce bajki kryją w sobie ponadczasową i ponadkulturową mądrość. Przedstawione w nich wątki sięgają korzeniami do najstarszych przekazów ustnych i odnoszą się do spraw i wartości bliskich dzieciom, takich jak dobro, przyjaźń, sprawiedliwość, mądrość. Ich nienachalny morał trafi nawet do najmłodszych odbiorców.

Zajęcia prowadzą Viola Wojda z Księgarni Artystycznej Firmin Księgarnia w Teatrze oraz Joanna Kowalska – plastyczka i koordynatorka Gdańskiego Programu Edukacji Kulturalnej. Każdemu spotkaniu towarzyszy zabawa z mapą i poznawanie zwrotów powitalnych i pożegnalnych danego kraju, głośne czytanie książki i warsztaty kreatywne.

Książka „Przygoda Królewianki i inne bajki z Kaszub”, warsztaty „Wzory kaszubskie na torbach”. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 4 – 8 lat. Obowiązują zapisy: kontakt@ikm.gda.pl.


„Ciągnąć książki za języki” to cykl mający na celu zapoznanie dzieci, za pośrednictwem literatury i kreatywnej zabawy, z elementami krajów związanych z językami: chorwackim, kaszubskim, rumuńskim, katalońskim, ukraińskim, czeskim, litewskim i węgierskim, będącymi językami przewodnimi podczas Gdańskich Spotkań Tłumaczy Literatury Odnalezione w tłumaczeniu. Wszystkie warsztaty odbywają się w Instytucie Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40.


Książka „Przygoda Królewianki i inne bajki z Kaszub”, warsztaty „Wzory kaszubskie na torbach. Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 4 – 8 lat. Obowiązują zapisy: kontakt@ikm.gda.pl.

Powiązane projekty