warsztaty IKM2„Ciągnąć książki za języki” to cykl mający na celu zapoznanie dzieci, za pośrednictwem literatury i kreatywnej zabawy z elementami krajów związanych z językami: chorwackim, kaszubskim, rumuńskim, katalońskim, ukraińskim, czeskim, litewskim i węgierskim, będącymi językami wiodącymi podczas Gdańskich Spotkań Tłumaczy Literatury „Odnalezione w Tłumaczeniu” 2017. Wszystkie warsztaty odbywają się w Instytucie Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40.

Zajęcia prowadzą Viola Wojda z Księgarni Artystycznej Firmin oraz Joanna Kowalska – plastyczka i koordynatorka Gdańskiego Programu Edukacji Kulturalnej. Każdemu spotkaniu towarzyszy zabawa z mapą i poznawanie zwrotów powitalnych i pożegnalnych danego kraju, głośne czytanie książki i warsztaty kreatywne.


Język chorwacki, 25.09, godz. 12.00 | Książka: „Mała encyklopedia Domowych Potworów”, Stanislav Marijanović, przeł. Hanna Baltyn, wyd. Nasza Księgarnia | Warsztaty: Na dnie morza | Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 4 – 8 lat. Obowiązują zapisy: kontakt@ikm.gda.pl.

Powiązane projekty