Dobro(stan) – jak działać, żeby się nie wypalać? Warsztaty dla pracowniczek sektora kultury 

 

data: 24 lutego 2023 (piątek, 10.00-16.00), sala Swing Revolution Trójmiasto, ul. Łąkowa 35/38.

koszt udziału: 35 zł / 50 zł

prowadząca: Karolina Pluta

Kto się wypala? Jaka praca wypala? Jak poznać u siebie wypalenie zawodowe? Czy osoby pracujące w kulturze wypalają się inaczej niż te, pracujące w innych sektorach? Jak słuchać swojego ciała, żeby usłyszeć kiedy mówi ważne rzeczy? Czy dobrostan w pracy w kulturze istnieje i jak o niego zadbać? To pytania, które będą nam towarzyszyły podczas warsztatu Dobro(stan) – jak działać, żeby się nie wypalać?. Zaczniemy od łagodnej i niewymagającej pracy z ciałem, przejdziemy przez podstawową wiedzę na temat wypalenia, stresu, oznak wypalenia i czynników ryzyka, wymienimy się doświadczeniami i zaplanujemy działania, które pomogą w dbaniu o siebie w pracy. Warsztat jest skierowany do kobiet i do osób z doświadczeniem bycia kobietą, zarówno statystyki jak i codzienna obserwacja pokazują, że praca w kulturze, opiera się na pracy i zaangażowaniu kobiet. Podczas warsztatu stworzymy przestrzeń do wymiany doświadczeń związanych z pracą w kulturze i poszukamy strategii wzmacniających w duchu collective care i siostrzeństwa. W ramach warsztatów zapewniamy również ciepły wegański posiłek!

Karolina Pluta – trenerka, coach, performerka, pedagożka teatru. W swoich działaniach łączy perspektywy: społeczną, edukacyjną i artystyczną. Prowadzi szkolenia i warsztaty dotyczące zapobiegania wypaleniu zawodowemu w trzecim sektorze i rozwijania odporności psychicznej w oparciu o test MTQ48plus. Coachingu uczyła się w Polsce i Holandii. Jest absolwentką Laboratorium Nowych Praktyk na Uniwersytecie SWPS oraz International Summer School on Theatre in Social Context w Archa Theatre w Pradze, a także kursu terapii tańcem i ruchem przy instytucie DMT.

 

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA! Obowiązują zapisy przez formularz na stronie: https://ikm.gda.pl/zapisy/zapisy-warsztaty-dobrostan/

Decyduje kolejność zgłoszeń na podstawie spełnienia warunków w formularzu.