To już dziewiąty sezon ze spacerami i wykładami odbywającymi się w dzielnicach Gdańska w ramach projektu Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki. Od kwietnia do czerwca trwają otwarte, bezpłatne spotkania, podczas których Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki poszerzają swoją wiedzę o dzielnicach. Wykłady są otwarte dla miłośników i miłośniczek Gdańska, chcących poznać niezwykłe dzieje miasta.

Jeżeli ktoś twierdzi, że o Dolnym Mieście już wszystko zostało powiedziane w ciągu ostatnich pięciu lat z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami, to w szóstym roku udowodnimy, że się myli. Czy było już o lożach masońskich? Nie! W tym roku w kwietniu będzie. Czy było już o walce Armii Czerwonej o Dolne Miasto? Nie! W tym roku w kwietniu będzie. Czy było już o synagodze na ulicy Szopy? Nie! W tym roku w czerwcu będzie. Czy było już o budynku Gdańskiego Monopolu Tytoniowego? Nie! W tym roku w czerwcu będzie. Tak wygląda plan wykładów. A na spacer zaprosimy w maju. I będzie to poranna wycieczka ornitologiczna.

Instytut Kultury Miejskiej i Stowarzyszenie Opowiadacze Historii Dolnego Miasta zapraszają na wykłady i spacery dotyczące tej niezwykłej dzielnicy!

  • 04.04 / Tajemnice Cyrkla i Kielni. Historia, filozofia i społeczna rola lóż masońskich / wykład g. 17.30 / Wojciech Mościbrodzk
  • 11.04 / Walka Armii Czerwonej o Dolne Miasto / wykład g. 17.30 / Wojciech Beszczyński
  • 18.05 / Wycieczka Ptasiego Radia Gdańsk po Dolnym Mieście / spacer g. 8.00 / Ewelina Sobanska i Piotr Kamont / start: róg ul. Wróblej i Toruńskiej (przy czerwonym tramwaju)
  • 06.06 / Nowa zabudowa Starego Przedmieścia / wykład 17.30 / Klaudiusz Grabowski
  • 13.06/ Niezwykłe budynki Adolfa Bielefeldta w Gdańsku i Sopocie / wykład 17.30 / Ewa Barylewska-Szymańska

miejsce wykładów i spotkań:
Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia ul. Jaskółcza 1

kontakt:
www.opowiadaczehistorii.pl
opowiadaczehistorii@gmail.com
Opowiadacze Historii

To już dziewiąty sezon ze spacerami i wykładami Lokalnych Przewodników i Przewodniczek w dzielnicach Gdańska. Od kwietnia do czerwca trwają otwarte, bezpłatne wykłady, na których Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki poszerzają swoją wiedzę o dzielnicach. Spotkania są otwarte dla wszystkich miłośników i miłośniczek Gdańska, którzy chcą poznać wyjątkowe dzieje miasta. Pod koniec czerwca zaprosimy na wspólne spacery alternatywnymi szlakami!

Instytut Kultury Miejskiej 2019