Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40, 80-830 Gdańsk

28 maja 2017, 12:00 - 28 maja 2017, 14:00

Na najbliższym spotkaniu Gdzie jest nasz DOM? 28 maja (niedziela) w godz. 12.00-14.00 przeczytamy i porozmawiamy z małymi uczestnikami o podróżach i o miejscach, w których mieszkamy. Po dyskusji zapraszamy na warsztaty plastyczne. Prowadzenie: Viola Wojda i Joanna Kowalska. Zapisy: 10 zł (bilet dla opiekuna i dziecka).

Książki, które poznamy podczas spotkania

„Mapa” (z tomu: Chrupek i Miętus. Dzikie zwierzęta”, wyd. Dwie Siostry) to prześmieszna opowieść obrazkowa o przygodach nierozłącznych przyjaciół – żółtego królika i wielkiej żaby. Pierwszy tom serii, która podbiła serca francuskich czytelników.

„Świat” (z tomu: „Pan Kuleczka”, wyd. Media Rodzina), lektura, rozmowa i warsztaty plastyczne, prowadzenie: Viola Wojda i Joanna Kowalska. Seria książek Pan Kuleczka znajduje się na Złotej Liście książek polecanych do czytania dzieciom przez Fundację ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom.

Krótkie, barwnie ilustrowane opowiadania dla dzieci w każdym wieku. Pana Kuleczkę chciałby znać każdy. Zapewnia bezpieczeństwo i dyskretnie towarzyszy zabawie. Jest tolerancyjny, ale uczy poszanowania reguł. Zawsze jednak można liczyć na jego wybaczający uśmiech. Pan Kuleczka to idealny dorosły. Jego podopiecznymi są kaczka Katastrofa, pies Pypeć i mucha Bzyk-Bzyk. Każde z nich, choć bardzo się różnią, ma swoje miejsce w sercu Pana Kuleczki, który umie sobie poradzić z rozbrykaną Katastrofą, wymyślić interesującą zabawę dla spokojnego Pypcia i przyciągnąć uwagę rozlatanej Bzyk-Bzyk. Bo w domu Pana Kuleczki nigdy nie jest nudno.

Fragment

Przez resztę wieczoru udało im się zrobić dom. Nieduży, z pudełka od zapałek, ale zawsze. W środku siedział plastelinowy Pan Kuleczka i Pypeć, Katastrofa i Bzyk-Bzyk. Przykleili dom do globusa przezroczystą taśmą, a potem bawili się w podróże. Zamykali oczy i pokazywali jakieś miejsce na globusie, a Pan Kuleczka opowiadał im, że wylądowali wśród kangurów, pingwinów albo słoni. Wszyscy byli zadowoleni. Katastrofa też. Nawet nie narzekała, że na globusie nie widać chmur ani nie czuć zapachów. No bo na tym świecie stał już ich dom, a to w końcu było najważniejsze, prawda?


Gdzie jest nasz DOM? – spotkanie literackie dla dzieci | 28 maja godz. 12.00 | Zapisy 10 zł: www.ikmdladzieci2.evenea.pl/