Instytut Kultury Miejskiej ul. Długi Targ 39/40 80-830 Gdańsk
9 stycznia 2020, 13:00 - 9 stycznia 2020, 15:00

UWAGA! ilość miejsc ograniczona! Prosimy o zgłaszanie zorganizowanych grup (powyżej 10 osób).

W roku 2019 wzięliśmy udział w miedzynarodowym projekcie Democracy and Innovative Methods in Education. Edukatorzy, nauczyciele z Czech, Słowacji, Węgier i Polski dzielili się doświadczeniami i dobrymi praktykami z dziedziny edukacji. Każdy z partnerów wybierał własne priorytetowe tematy – my postawiliśmy na krytyczne myśłenie, fact checking i fake news.

9. stycznia 2020 roku o g. 13.00

w Instytucie Kultury Miejskiej odbędzie się finał naszej części projektu.
Chcemy podziękować uczestnikom projektu a także jeszcze raz porozmawiać o interesującym nas temacie. Tym razem poruszymy temat factcheckingu w kontekście rzetelnego dziennikarstwa. O powyższym z Kuba Kaługa porozmawia Katarzyna Michałowska.

Na spotkanie zapraszamy wszystkich zainteresowanych a przedewszystkim młodzież – bo to do nich skierowany jest projekt.

Kuba Kaługa – Przygodę z profesjonalnym radiem zaczął jeszcze jako student, w 2006 roku, od stażu na Kopcu Kościuszki, w głównej siedzibie RMF FM. Później odbył również staż w trójmiejskiej redakcji RMF FM, gdzie zgłębiał tajniki pracy reportera. Jest absolwentem dziennikarstwa i komunikacji społecznej. W 2008 roku przyjął propozycję pracy jako reporter stacji RMF MAXXX Trójmiasto.
Od lipca 2011 roku jest dziennikarzem i reporterem RMF FM. Na co dzień mieszka w Gdańsku. Relacjonuje wydarzenia z północnej Polski i Pomorza, ale także z województwa kujawsko-pomorskiego.
W 2019 roku w plebiscycie MediaTory zdobył statuetkę w kategorii TORpeda.

Katarzyna Michałowska – Uwielbia poznawać ludzi i słuchać ich. Lubi opowiadać historie i organizować przedsięwzięcia. Zawodowo robi to co kocha, jest dziennikarzem, redaktorem naczelną Magazynu Studenckiego „płyń Pod Prąd”, reporterem, szkoleniowcem, freelancerem i mentorem.

Instytut Kultury Miejskiej 2019