Instytut Kultury Miejskiej, Długi Targ, Gdańsk, Polska

18 lutego 2022, 10:00 - 18 lutego 2022, 13:00

Jak będzie wyglądał Gdańsk w przyszłości? Jaki wpływ na miasto mają działania naszej generacji? Przed jakimi wyzwaniami staną kolejne pokolenia? Podczas tegorocznych ferii będziemy szukać odpowiedzi na te pytania i tworzyć własne wizje Gdańska przyszłości. Uwaga, warsztaty są płatne i obowiązują zapisy na: https://app.evenea.pl/event/wmp/.

Zapraszamy dzieci i młodzież na różnorodne warsztaty przybliżające tematykę tworzenia miast w odpowiedzi na wyzwania zmieniającego się świata. Zapoznamy się z nimi podczas gier miejskich na świeżym powietrzu, warsztatów urbanistycznych z kreatywnego projektowania oraz tworzenia gry karcianej od podstaw. 

Harmonogram:

 • Wygeneruj Miasto Przyszłości – warsztaty urbanistyczne*
  Prowadzący: Elżbieta Marczak i Piotr Marczak
  Termin warsztatów: 14, 16, 18 lutego w godzinach 10:00-13:00
  Warsztaty kierowane do dzieci w wieku 10-13 lat
  Limit osób: 15
  Miejsce: sień IKM
  Wstęp: wydarzenie biletowane, 15zł za osobę, zapis przez Evenea https://app.evenea.pl/event/wmp/

  *
  W przypadku wprowadzenia obostrzeń zajęcia odbędą się w formie online, a pakiety z materiałami dla uczestników będą do odbioru w Sieni IKM. 

Podczas zajęć uczestnicy poznają i omówią wyzwania, zagrożenia oraz potencjał Gdańska przyszłości. Na podstawie zebranych informacji uczestnicy stworzą makiety miasta przyszłości korzystając z przygotowanych materiałów i własnej kreatywności. Dzięki warsztatom każdy uczestnik będzie miał szansę zrozumieć jaki wpływ na przyszłość mają podjęte dzisiaj decyzje.

 • Wygeneruj Miasto Przyszłości – warsztaty z tworzenia gier karcianych*
  Prowadzący: Bartosz Odorowicz
  Termin warsztatów: 19, 26 lutego w godzinach 10:00-14:00
  Warsztaty kierowane do młodzieży w wieku 15 -19 lat
  Limit osób: 15
  Miejsce: Sień IKM
  Wstęp: wydarzenie biletowane, 15zł za osobę, zapis przez Evenea https://app.evenea.pl/event/wmp/

  *
  W przypadku wprowadzenia obostrzeń zajęcia odbędą się w formie online, a pakiety z materiałami dla uczestników będą do odbioru w Sieni IKM. 

W oparciu o grę „Miasto Przyszłości” uczestnicy stworzą własną grę karcianą, której celem będzie stawianie gracza przed rzeczywistymi dylematami w procesie rozwoju miasta przyszłości. Uczestnicy poznają mechanizmy gier typu shift cards, card drafting, deckbulding i nauczą się ich stosować we własnym projekcie. Najważniejszym wyzwaniem dla uczestników będzie opracowanie gry wysoce grywalnej, o rozwiniętej mechanice i złożonym temacie.

 • Wygeneruj Miasto Przyszłości – warsztaty w formie spaceru
  Prowadząca: Danuta Ślipy
  Termin warsztatów i godziny: 21, 23, 25 lutego, od 10.00 do 13.00
  Warsztaty kierowane do dzieci do 10 roku życia
  Limit osób: 30
  Miejsce: teren Głównego Miasta, spotkanie w sieni IKM
  Wstęp: wydarzenie biletowane, 10zł za osobę, zapis przez Evenea https://app.evenea.pl/event/wmp/

Podczas spaceru najmłodsi uczestnicy zapoznają się z tematyką Gdańska jako Miasta Przyszłości. Proponujemy udział w trzech spacerach, o określonej tematyce, innej na każdym spotkaniu. 21 lutego „Miasto Przyszłości: Sztuka w mieście”, 23 lutego „Miasto Przyszłości – Statki” i 25 lutego „ Miasto Przyszłości – Architektura”. Wszystkie spacery odbywają się na Głównym Mieście i wzbogacone są o warsztaty powiązane z zabawą. Dla uczestników przewidziane są upominki.