Olivia Business Centre, 
Olivia Sky Club
al. Grunwaldzka 472A
80-309 Gdańsk

30 października 2018, 16:00 - 30 października 2018, 20:00

Gdańsk Creative Meetups, to cykl spotkań Instytutu Kultury Miejskiej, który będzie prezentował wybrane modele, kierunki i typy rozbudowanych, interdyscyplinarnych platform i sieci współpracy oraz pokazywał potencjał wynikający ze zderzenia działań kulturalnych, społecznych, technologii i biznesu. Wydarzenie jest bezpłatne, odbędzie się 30 października w godz. 16.00 – 20.00 w Olivia Sky Club. Obowiązują zapisy: https://gdanskcreativemeetups.evenea.pl/

Huby mogą być organizowane oddolnie jako kolektywy czy kooperatywy, przyjmować formę labów lub inkubatorów – stacjonarnych, mobilnych lub działających online. Mogą być inicjatywami całkowicie prywatnymi lub wspieranymi przez samorząd widzący w nich istotny element rozwoju i dynamiki miast.

Posłuchamy historii sukcesu najważniejszych Hubów Kreatywnych w Europie, jak np. The Trampery – założonego w 2009 roku we Wschodnim Londynie przez Charlesa Armstronga. Obecnie to ekosystem przestrzeni coworkingowych dla przedsiębiorców, twórców i artystów, który nie zapomina o lokalnej społeczności. The Trampery to cztery lokalizacje i kilkanaście programów wsparcia rozwoju działalności i pomysłów osób należących do hubu.

Goście ze Stambułu – Kerem Alper i Emre Erbirer opowiedzą o ATÖLYE, które łączy w sobie hub kreatywny z biznesem nieruchomości i konsultacjami dotyczącymi projektowania graficznego. Działa tu FabLab i laboratorium prototypowania miejskiego.

O Impact Hub opowie Daniel Blyden i Louise Byng. Hub w Birmingham jest częścią globalnej sieci kierowanej przez aktywnych mieszkańców, przedsiębiorców, aktywistów i marzycieli, którzy wierzą w to, że ludzie tworzą miasto. Miejsce skupione jest przede wszystkim na lokalnych projektach i ich rozwijaniu.

Polskę reprezentuje założycielka Concordia Deisgn w Poznaniu – Ewa Voelkel-Krokowicz. Znajdujący się w Starej Drukarni hub to pierwsze prywatne centrum designu w Polsce, które inspiruje, edukuje i pobudza do rozwoju – biznes, dorosłych i dzieci. Spotkanie poprowadzi Agata Etmanowicz z Art Inkubatora / Fabryki Sztuki.

Gdańsk Creative Meetups będą kontynuowane w ramach dwóch ścieżek: Creative Meetups – for Individuals (Spotkania kreatywne – dla artystów i przedstawicieli zawodów kreatywnych) i Creative Meetups for Communites (Spotkania Kreatywne – dla społeczności), kierunek dotyczący hubów kreatywnych, w których jest nacisk na innowacje społeczne, mające wpływ na lokalne społeczności.

Pierwszymi gośćmi cyklu będą: 
• Charles Armstrong z The Trampery w Londynie,
• Kelem Alper oraz Emre Erbirer z ATÖLYE w Stambule,
• Daniel Blynden i Louise Byng z Impact Hub Birmingham w Birmingham
• Ewa Voelkel-Krokowicz z Concordia Design w Poznaniu.

Prowadzenie: 
• Agata Etmanowicz, Art_Inkubator / Fabryka Sztuki

Agenda:
• 16.00 – 17.20 – prezentacje
• 17.25 – 18.35 – debata
• 18.35 – 20.00 – networking

Miejsce: 
Olivia Business Centre, Olivia Star. Adres: Olivia Sky Club, al. Grunwaldzka 472A, 80-309 Gdańsk

Organizator: Instytut Kultury Miejskiej
Partnerzy: British Council, Gdański Inkubator Przedsiębiorczości STARTER, Olivia Business Center
Współpraca: Urząd Miasta Gdańska