Instytut Kultury Miejskiej ul. Długi Targ 39/40 80-830 Gdańsk
24 sierpnia 2020, 10:00 - 24 sierpnia 2020, 13:00

Wakacje w IKM – Gdańsk różnorodny kulturowo, to 16 spotkań, w każdy poniedziałek i środę od 10.00 do 13.00. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku od 9 do 13 lat, obowiązuje limit 15 miejsc. ZAPISY na joanna.raftopulos@ikm.gda.pl lub nr tel. 798 376 055. Koszt: 10 zł.

Każde spotkanie obejmuje najpierw część warsztatową w sieni IKM, gdzie uczestnicy poznają historię, kulturę i tradycję danego kraju. To także część warsztatowa o formie lingwistycznej, w bardzo przystępnej formie dzieci nauczą się podstawowych słówek lub zwrotów w danym języku.

Po krótkiej przerwie i zdobyciu najważniejszych informacji o danym kraju i jego kulturze, ruszamy na spacer. Temat spaceru (ok. 1 h) będzie obejmował ślady danej narodowości w Gdańsku.

24.08 – Japonia  

W czasie spaceru śladami japońskimi w Gdańsku dowiemy się jaką symbolikę mają zwierzęta w kulturze japońskiej i porównamy je z symbolika naszych zwierząt. Dowiemy się , który budynek w Gdańsku doczekał się swojej kopi w Japonii. Po spacerze zarówno mali jak i Ci więksi odkrywcy będą wiedzieli jak to się stało, że SS Sołdek zagrał w japońskim filmie. A na warsztatach poznamy podstawowe zwroty w języku japońskim oraz japońskie znaki kanji. A każdy zrobi własne origami.  

Anna Kotuła jest między innymi kulturoznawcą. Mówi w języku japońskim. W kraju kwitnącej wiśni była dwukrotnie, za każdym razem, aby dogłębnie poznać kulturę Japonii mieszkała u rodzin japońskich. Jest autorką pracy magisterskiej o Dejimie –  faktorii handlowej w Nagasaki, która w czasie samoizolacji Japonii była miejscem wymiany kulturowej i materialnej pomiędzy Europa a Japonią. Na co dzień pracuje jako wielojęzyczna przewodniczka po Trójmieście.  

Pozostałe spotkania:

26.08 – łacina

Instytut Kultury Miejskiej 2019