Koncert projektu BLED Emila Miszka i Sławka Koryzno, 3 marca, godz. 19.00.

Wstęp wolny

Fuzja jazzu i elektroniki w wydaniu BLED to wtopienie się jednej estetyki w drugą, pozbawione sztampy i brawury.

 

W rozumieniu metaforycznym spotkanie Emila Miszka i Sławka Koryzno, które dało początek projektowi BLED, było jak naturalny, kosmiczny proces, na który wpływu nie mają ludzkie działania czy intencje. Jak sami mówią: – BLED to fuzja wielu inspiracji, które na przestrzeni lat każdy z nich napotkał na swojej drodze. Chodziło o to, aby grać w minimalistycznej konfiguracji – daje to znacznie inne możliwości niż granie w dużych zespołach.

 

– Ten minimalizm – osiągnięty jakby z marszu, bez celowości i usilnych starań – jest cechą dominującą w twórczości BLED i jednocześnie jej wyróżnikiem. Jak bowiem inaczej określić umiar zachowany przy tak „spektakularnym” połączeniu, jakim jest mariaż jazzu z elektroniką, który ma miejsce na debiutanckim albumie formacji zatytułowanym Roots & Futuristic Sci-Fi Sounds?

 

Spontaniczność, organiczność i minimalizm schowane pod warstwą kosmicznego pyłu, pokrywającego pustynną planetę na końcu galaktyki – BLED, czyli Emil Miszk i Sławek Koryzno zapraszają na podróż, z której nie chce się wracać.

 

Wystawa „Szukając przestrzeni”, 3-31.03.2024, Instytut Kultury Miejskiej, ul. Targ Rakowy 11

Sponsorzy: Instytut Nanotechnologii i Inżynierii Materiałowej PG, Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej PG, Politechnika Gdańska, Akademia Sztuk Pięknych

Partner: Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku

Patronaty honorowe: Narodowe Centrum Kultury, Prezydent Miasta Gdańsk, Politechnika Gdańska Wydział Fizyki Technicznej i Matematyki Stosowanej PG

Patronaty: Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Muzeum Gdańska, Notes na 6 tygodni, Radio Gdańsk, Trójmiasto.pl