Tym razem w Mieście 2050 wychodzimy naprzeciw ostatnim wydarzeniom i aktualnej sytuacji na świecie. Mimo tego, iż pierwotnym zamysłem była rozmowa o metawersum, zmieniamy tematykę dyskusji z zaproszonymi gośćmi. 24 marca porozmawiamy o tym, jak bronić się przed wojną w dobie Internetu? Wraz z Joanną Murzyn i Janem Zygmuntowskim postaramy się odpowiedzieć na pytania:

– jakie są metody wojny w sieci;
– kim są Anonymous i jakie wymiernie mogą być skutki ich działań;
– jak rozpoznawać fake newsy i nie dać się wkręcić;
– jak zabezpieczyć swoje dane i zasoby;
– jak wojna wpłynie na naszą gospodarkę i finanse;
– co zrobić żeby jak najmniej stracić?

Spotkanie będzie transmitowane na FB i YouTube Instytutu Kultury Miejskiej.

Po spotkaniu odbędzie się dyskusja z zaproszonymi ekspertami w ramach Klubu Wymiany Myśli, do którego serdecznie zapraszamy. Spotkanie poprowadzi Anna Pięta.

  • Anna Pięta – aktywistka społeczna i klimatyczna, ekspertka ds. zrównoważenia w modzie i współautorka podcastu Muda Talks (o zrównoważeniu, ekologii i ekonomii cyrkularnej). Była odpowiedzialna za pierwszy w Polsce butik cyrkularny marki Ubrania do Oddania i pionierski w skali Europy projekt odnawiania odzieży w ramach programu 4F change X Ubrania do Oddania. Odpowiadała również za strategię zrównoważenia i łańcuch dostaw marki NAGO. Wcześniej  jako współwłaścicielka marki HUSH Warsaw prowadziła wszystkie kampanie promocyjne targów i zarządzała programem eksportu polskich marek za granicę. Absolwentka Poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych i Milano Fashion Institute.
  • Joanna Murzyn – inicjatorka Instytutu Ekologii Cyfrowej, społecznie zaangażowanego przedsiębiorstwa, które specjalizuje się w cyfrowo ekologicznych audytach, pomiarach i optymalizacji produktów cyfrowych pod kątem ich emisyjności oraz doradztwie w obszarach zrównoważonej i etycznej digitalizacji. Propagandystka zdecentralizowanych rozwiązań opartych na protokołach peer2peer, które niosą ze sobą obietnicę powrotu do pierwotnych idei Internetu, w której każda osoba podłączona do Sieci jest sobie równa i nienarażona na wyzysk i inwigilację przez centralne jednostki kontroli.
  • Jan J. Zygmuntowski – Ekonomista związany z obszarami innowacji, cyfrowej gospodarki i zrównoważonego rozwoju. Współprzewodniczący zrzeszenia ekonomistów Polska Sieć Ekonomii. Doświadczenie zdobywał m.in. w Polskim Funduszu Rozwoju. Doradza i wspiera w rozwoju projekty technologiczne z pozytywnym wpływem społecznym. Pracownik naukowy Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Powiązane projekty