Instytut Kultury Miejskiej, Długi Targ, Gdańsk, Polska

15 marca 2023, 18:00
Miastoprojekcje: pokaz filmu „Krowa” (2019, prod. Wielka Brytnia, reż. Andrea Arnold ) oraz rozmowa z Weroniką Pochylską i Małgorzatą Muraszko
| . . | | ̨
Podczas pokazu „Miastoprojekcji” pochylimy się nad sposobami żywienia i konsekwencjami jakie nasze przyzwyczajenia mają dla otaczającego nas świata.
Za terminami „przemysł mięsny” i „zwierzęta hodowlane”, kryje się ogromne cierpienie istot czujących. Po filmie porozmawiamy z osobą, która od wielu lat walczy o to, by realia przedstawione w filmie stały się już tylko przeszłością. Weronika Pochylska ze Stowarzyszenia Otwarte Klatki pomoże nam zrozumieć jak hodowla zwierząt przebiega w naszym otoczeniu i co możemy zrobić by doprowadzić do zmiany. Rozmowę poprowadzi Małgorzata Muraszko.
ᴡᴇʀᴏɴɪᴋᴀ ᴘᴏᴄʜʏʟsᴋᴀ – od ponad 7 lat współtworzy Stowarzyszenie Otwarte Klatki, gdzie wspólnie z zespołem rozwijała m.in. kampanię RoślinnieJemy. Obecnie w Otwartych Klatkach wzmacnia głównie obszary kampanii i komunikacji. Wcześniej dziennikarka i menadżerka ds. marketingu (Polska Press, Trójmiasto.pl, Mediadem, Food Brand, Bezmięsny). Odpowiadała m.in. za nagłośnienie historii Ireny – ponad 90-letniej wegetarianki z gdańskiego domu seniora, która do spróbowania diety roślinnej inspirowała tysiące Polek i Polaków za pośrednictwem kluczowych mediów w kraju.
ᴍᴀᴌɢᴏʀᴢᴀᴛᴀ ᴍᴜʀᴀsᴢᴋᴏ – Dziennikarka i redaktorka działu kultura „Gazety Wyborczej”, kulturoznawczyni. Szczególnie bliskie są jej muzyka popularna, literatura i film. Drugim filarem jej działalności i zainteresowań są kulinaria, które – podobnie jak kultura – łagodzą obyczaje.