Indie może i są krajem setek problemów, ale również krajem miliarda rozwiązań. 
– Kailash Satyarthi
Podczas spotkania porozmawiamy o kraju ciągłej przemiany, budowanym codzienną pracą i marzeniami ponad miliarda zwykłych ludzi. Przyjrzymy się transformacji indyjskiego społeczeństwa, jaka dokonała się w ostatnie 30 lat, oraz poszukiwaniom indyjskiej tożsamości.
23 lutego  . .  

Podczas spotkania można będzie nabyć książki autorek w atrakcyjnej cenie:„Indzie. Kraj miliarda marzeń” Weroniki Rokickiej (Wyd. Szczeliny)„Lalki w ogniu. Opowieści z Indii” Pauliny Wilk

Weronika Rokicka – wykładowczyni na Wydziale Orientalistycznym Uniwersytetu Warszawskiego; absolwentka indologii i politologii; doktorka nauk humanistycznych. Jako stypendystka rządu indyjskiego i programu Erasmus Mundus dwa lata studiowała w Indiach i Nepalu, gdzie regularnie wraca, by poznawać kolejne miejsca, ludzi i kultury. Od lat komentuje dla polskich mediów wydarzenia w Azji Południowej. Prywatnie miłośniczka krykieta i długich podróży pociągiem po Indiach

Paulina Wilk – Rocznik 1980. Pisarka i dziennikarka prasowa. Zajmuje się literaturą i rozwojem globalnym, specjalizuje się w problematyce Indii oraz rejonie Azji i Pacyfiku. Jest redaktorką działu kultury w kwartalniku „Przekrój“, stałą współpracowniczką działu zagranicy tygodnika „Polityka“ i felietonistką miesięcznika „W Drodze“. Współtworzy centrum literackie Big Book Cafe i międzynarodowy Big Book Festival w Warszawie. Pisze dla dorosłych i dzieci. Debiutowała świetnie przyjętą książką reporterską „Lalki w ogniu. Opowieści z Indii“, w osobistych „Znakach szczególnych“ opisała doświadczenie dorastania w czasie polskiej transformacji, a w „Pojutrze. O miastach przyszłości“ – obserwacje z największych zurbanizowanych terenów świata. W serii bajek o misiu Kazimierzu zmyśliła losy rezolutnego pluszowego jegomościa i grupy jego przyjaciół. Pisze rano, ma psa, lubi chodzić.

Ana Matusevic – Autorka podcastu „Atlas Świata”, w którym razem ze swoimi gośćmi i gościniami przybliża ciekawe i ważne tematy społeczne, polityczne oraz kulturalne. Rozmawia o ptakach w podcaście „Ptasie Radio OTOP”, studiuje Pomoc Humanitarną na Uniwersytecie Warszawskim i czasami pisze, np. do newslettera „Osobisty Atlas Świata” i „Przeglądu Bałtyckiego”.