Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40, Gdańsk

24 maja 2018, 18:00 - 24 maja 2018, 19:30

Z inicjatywy Biura Prezydenta ds. Kultury wybrane punkty usługowe w Gdańsku zyskały nowe, estetyczne szyldy zaprojektowane przez studentki Akademii Sztuk Pięknych. 24 maja o godz. 18.00 w Instytucie Kultury Miejskiej odbędzie się spotkanie, podczas którego zaprezentujemy gdańskie szyldy „przed” i „po” oraz prace i doświadczania Traffic Design. O związku typografii i jakości przestrzeni miejskiej porozmawiają Anita Wasik, Joanna Czaplewska, Karina Rembiewska, Dariusz Słodkowski i Jacek Wielebski.

W proces tworzenia nowej koncepcji szyldowej, zgodnej z warunkami Uchwały Krajobrazowej, zaangażowana była Anita Wasik i Joanna Czaplewska z Pracowni Projektowania dla Kultury z Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych wraz ze studentkami pracowni, Instytut Kultury Miejskiej, Gdański Zarząd Dróg i Zieleni oraz Biuro Prezydent ds. Kultury.

Gdański Zarząd Dróg i Zieleni przygotował kilka lokalizacji, które studenci mogli wziąć na warsztat. Przedstawiciele Działu Użytkowania Przestrzeni Publicznej, Dariusz Słodkowski i Piotr Smolnicki, konsultowali także prace studentów, tak, by były one zgodne z nową uchwałą krajobrazową. Efekty ich pracy, polegające na redesignie szyldów wybranych gdańskich sklepów i punktów usługowych, zobaczymy podczas spotkania w Instytucie Kultury Miejskiej.

Jacek Wielebski ze stowarzyszenia Traffic Design podzielił się ze studentami swoim doświadczeniem w kwestiach technologicznych i nie tylko, a nad pracami czuwały prowadzące pracownię – Anita Wasik i Joanna Czaplewska. Efekty pokazują, że czasami nawet niewielkim nakładem sił i środków, można stworzyć estetyczne szyldy, które doskonale wpisują się w tkankę miejską. W trakcie prezentacji o swoich pracach opowiedzą Paulina Kozicka, Agnieszka Antonowicz, Anna Tatar, Kamila Jasińska, Hanna Kmieć, Katarzyna Cichosz, Olga Lewandowska z Akademii Sztuk Pięknych.

Nowy design szyldów. Dyskusja o związku typografii i jakości przestrzeni miejskiej

Goście: Anita Wasik i Joanna Czaplewska (Pracownia Projektowania dla Kultury z Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych), Karina Rembiewska (Menadżer ds. Śródmieścia), Darius Słodkowski (Działu Użytkowania Przestrzeni Publicznej UMG), Jacek Wielebski (Stowarzyszenie Traffic Design).

Data: 24 maja, godz. 18.00

Miejsce: Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Tar 39/40

Wydarzenie na Facebooku: www.facebook.com/events/781523822036960/