Uczestnicy/uczestniczki otrzymają link do udziału w warsztatach.
28 listopada 2020, 10:00 - 28 listopada 2020, 12:00

Moda w harmonii z naturą. Warsztaty plecionkarskie (online)
22 listopada 2020 r., godz. 10.30 | Prelekcja wprowadzająca do warsztatów z filmem instruktażowym
28 listopada / godzina 10.00 / warsztaty, cz. 1
29 listopada / godzina 10.00 / warsztaty, cz. 2

Organizacja i prowadzenie: Inna Siryk, Oleksandra Siryk

Liczba miejsc ograniczona do 12.
Rejestracja poprzez wysłanie zgłoszenia e-mail: inna.lisichkina888@gmail.com
(należy podać: imię, nazwisko, mail, telefon). Uczestnicy/uczestniczki otrzymają link do udziału w warsztatach.

Na warsztaty plecionkarskie w szczególności zapraszamy osoby zainteresowane tworzeniem ekologicznych i nietuzinkowych przedmiotów użytkowych. Torebka, wykonana w trakcie warsztatów będzie mówiła: „I’m not a plastic bag!”. Doświadczenie nie jest wymagane, wystarczą chęci!

Do stworzenia takiej torebki wykorzystamy materiały, które oferuje nam natura
oraz produkty recyklingowe. Nauczymy się sztuki splatania ratanu i sznurków bawełnianych, wypróbujemy różne techniki.

Na warsztaty złożą się 3 spotkania – prelekcja wprowadzająca wraz z filmem instruktażowym oraz dwie części warsztatów. Spotkania odbędą się online, ale liczba miejsc jest ograniczona – obowiązuje rejestracja.

Warsztaty takie jak te relaksują, pomagają wyrazić emocje w niecodzienny sposób, kształtują zdolności manualne. Dadzą możliwość odnalezienia harmonii z naturą. Jest to niezbędne w naszych czasach, kiedy jest wysoki poziom niepewności i napięcia związanego z pandemią – mówi organizatorka wydarzenia Inna Siryk.

Materiały są bezpłatne: osoby chętne zapisane na warsztaty otrzymają pakiet do wykonania torby. Materiały do odbioru w dniach od 23-27 listopada. Osoby zdeklarowane do udziału w warsztatach zobowiązują się do przesłania zdjęcia zdjęcia swojej torebki na e-mail po warsztatach.

O organizatorce i prowadzących:
Inna Siryk
– poszukuje sposobów wyrażania siebie, interesuje się integracją poprzez sztukę. Uczestniczyła w międzynarodowych konkursach i festynach. Prowadziła warsztaty na Ukrainie m.in. w szkołach, na festynach, w ośrodkach kultury.

Oleksandra Siryk – córka Pani Inny, uczennica Pomorskich Szkół Rzemiosł w Gdańsku. Będzie asystowała prowadzącej podczas warsztatów.

Instytut Kultury Miejskiej 2019