ul. Długi Targ 39/40
80-830 Gdańsk

Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki zapraszają na wykłady online o Oruni!

Instytut Kultury Miejskiej zaprasza na spotkania i prelekcje online zapowiadające nowy sezon letnich spacerów po Gdańsku. Podczas wykładów poświęconych Oruni uczestnicy usłyszą między innymi o przemyśle chemicznym oraz oruńskich nekropoliach.

  • 26.05 / Przemysł chemiczny w Gdańsku na początku XX wieku – pralnia Maxa Kraatza / g. 18:30 / Christian Samp

W tym roku spotkania i prelekcje dotyczące Dolnego Miasta, Nowego Portu, Oruni czy Oliwy odbędą się w formule online. Zaplanowaliśmy również wiosenne spacery w tych dzielnicach, a także po Wyspie Sobieszewskiej, które odbędą się dla ograniczonej liczby, zapisanych osób. W lipcu ruszymy z regularnymi, letnimi spacerami prowadzonymi przez Lokalnych Przewodników i Przewodniczki we wszystkich siedmiu dzielnicach: Zaspie, Biskupiej Górce, Dolnym Mieście, Nowym Porcie, Oruni, Oliwie i Wyspie Sobieszewskiej – mówi Barbara Sroka z Instytutu Kultury Miejskiej.

Wykłady/prelekcje/spotkania odbywają się na kanale YouTube IKM: https://youtube.com/ikm_gdansk. Dostępne będą przez 14 dni od daty premiery. Na spacery obowiązywać będą zapisy, które zostaną uruchomione na: https://ikm.gda.pl/zapisy/.