ul. Długi Targ 39/40
80-830 Gdańsk
Obejrzyj na YouTube https://www.youtube.com/ikm_gdansk
24 maja 2021, 17:30 - 24 maja 2021, 19:00

Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki zapraszają na wykłady online o Oliwie!

Instytut Kultury Miejskiej zaprasza na spotkania i prelekcje online zapowiadające nowy sezon letnich spacerów po Gdańsku. Podczas wykładów poświęconych Oliwie uczestnicy usłyszą między innymi o historii oliwskiego ZOO i Polaków w Oliwie w okresie Wolnego Miasta Gdańska.

  • 24.05 / Oliwa w czasach pruskich / g. 17:30 / Marcin Szumy
  • 31.05 / Ten sentymentalny pan / g. 18:00 / Johannes Trojan, Waldemar Borzestowski
  • 7.06 / Pochodzenia mieszkańców Oliwy na przykładzie ul. Polanki (w kontekście kształtowania się nowej społeczności miasta po 1945 roku) / g. 18:00 / Sylwia Bykowska
  • 14.06 / Kaszubi w Oliwie / g. 18:00 / Miłosława Borzyszkowska-Szewczyk

W tym roku spotkania i prelekcje dotyczące Dolnego Miasta, Nowego Portu, Oruni czy Oliwy odbędą się w formule online. Zaplanowaliśmy również wiosenne spacery w tych dzielnicach, a także po Wyspie Sobieszewskiej, które odbędą się dla ograniczonej liczby, zapisanych osób. W lipcu ruszymy z regularnymi, letnimi spacerami prowadzonymi przez Lokalnych Przewodników i Przewodniczki we wszystkich siedmiu dzielnicach: Zaspie, Biskupiej Górce, Dolnym Mieście, Nowym Porcie, Oruni, Oliwie i Wyspie Sobieszewskiej – mówi Barbara Sroka z Instytutu Kultury Miejskiej.

Wykłady/prelekcje/spotkania odbywają się na kanale YouTube IKM: https://youtube.com/ikm_gdansk. Dostępne będą przez 14 dni od daty premiery. Na spacery obowiązywać będą zapisy, które zostaną uruchomione na: https://ikm.gda.pl/zapisy/.