Kawiarnia Kuźnia, ul. Gościnna 10, Gdańsk

21 sierpnia 2018, 17:30 - 21 sierpnia 2018, 19:30

Znane, gdańskie rody w historycznej dzielnicy z pięknym Parkiem – odwiedź Orunię!

Orunia to dzielnica pięknie położona pomiędzy wzgórzami morenowymi a polderami gdańskich Żuław, usytuowana niecałe 10 minut drogi autobusem od Śródmieścia Gdańska. Bogata historia tego miejsca sięga niemalże okresu powstania miasta. To tutaj zacne gdańskie rody sytuowały swoje letnie posiadłości (Schopenhauerowie, ród Hoene). Panuje tu niepowtarzalny przedmiejski klimat, a spacerowicze znajdą ciekawą architekturę i przepiękny Park Oruński. Kręgosłupem dzielnicy jest Kanał Raduni, który powstał w połowie XIV wieku z inicjatywy Krzyżaków. Wzdłuż jego brzegów mieszkańcy sytuowali swoje zakłady. W latach powojennych spędzali tu czasach zażywając kąpieli, łowiąc ryby i jeżdżąc na łyżwach. Tutejsze uliczki i zakamarki pamiętają wiele niesamowitych opowieści, które można odkryć podczas wspólnych spacerów z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami.

Spacery po Oruni odbywają się we wtorki o godz. 17.30 i w soboty o godz. 12.00. Miejsce startu: Kawiarnia Kuźnia przy ul. Gościnnej 10. Start spacerów po Oruni od 19 czerwca.

ZAPISY: kontakt@ikm.gda.pl lub tel. 58 301 20 16.

Prosimy o wysłanie wiadomości e-mail lub telefon i podanie imienia, liczby zgłaszanych na spacer osób i numeru kontaktowego (dzwonimy do Państwa tylko w wyjątkowych sytuacjach np. odwołania spaceru w przypadku wyjątkowo złej pogody).