ul. Długi Targ 39/40
80-830 Gdańsk
Instytut Kultury Miejskiej ul. Długi Targ 39/40 80-830 Gdańsk
6 grudnia 2021, 17:00 - 6 grudnia 2021, 19:00

Zapraszamy na niezwykłą podróż do świata lalek teatralnych. Teatr rozwija wyobraźnię, pozwala dziecku przeniknąć do świata fantazji, otworzyć się na nowe wyzwania.

Podczas autorskich warsztatów przygotujemy proste lalki teatralne. Dzieci poznają pacynkę, jedną z najbardziej znanych lalek teatralnych, kochaną przez dzieci, oraz kukiełkę. Sprawdzimy, czy do zrobienia niezwykłych rzeczy wystarczą dobre chęci i trochę wyobraźni.

Podczas drugich warsztatów skupimy się na tworzeniu kukiełek. Znajdzie się też czas i miejsce na zabawę ze stworzonymi przez siebie formami.

Zapisy: m.kowalska@most-gdansk.pl – obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Odbiorcami projektu są dzieci w wieku 5-8 lat oraz ich opiekunowie (ze względu na limit miejsc możliwa jest kombinacja 1 dziecko + opiekun lub 2 dzieci w przypadku rodzeństwa + jeden opiekun).

Małgorzata Chalimoniuk-Kowalska – koordynatorka warsztatów

O prowadzącym:

Jakub Zalewski – aktor, lalkarz, instruktor teatralny, scenograf, reżyser, instruktor zajęć kreatywnych. Ukończył Akademię Teatralną im. A. Zelwerowicza w Warszawie na Wydziale Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. W latach 2010 – 2020 związany z Miejskim Teatrem Miniatura w Gdańsku. Tu powstały jego dwa spektakle dyplomowe: “Piotruś Pan” oraz “Alicja w Krainie Czarów”, obydwa w reżyserii J. Połońskiego i J. Stańka. Od 2013 roku członek Stowarzyszenia Kulturalno – Edukacyjnego MOST. Instruktor 3 grup teatralnych oraz grupy plastyczno – scenograficznej, działających w Stowarzyszeniu. Wychowawca oraz instruktor Obozu Artystycznego MOST. Współorganizator Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego MOST. Wykładowca Oliwskiej Akademii Sztuki na wydziale rodzinnym. Związany z Oliwskim Ratuszem Kultury i Fundacją Wspólnota Gdańska, gdzie prowadzi zajęcia teatralne oraz kreatywne. Systematycznie prowadzi warsztaty plastyczno – kreatywne w Klubie Cafe Albert – Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta Koło Gdańskie.