Instytut Kultury Miejskiej, Długi Targ, Gdańsk, Polska

14 listopada 2022, 17:00

Prowadzenie: Magdalena Nestorowicz

Miejsce: Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40, 80-830 Gdańsk

Język: polski

Zapisy: e-mail: magdanestor@gmail.com

Liczba miejsc ograniczona dla 12 osób. Zapewniamy materiały.

Spotkanie skierowane jest głównie dla dorosłych, ale dzieci powyżej 12 roku życia (z opiekunem) też są mile widziane. Na zajęciach używamy ostrych przedmiotów i elektrycznych narzędzi.

 

Zdjęcie przedstawia proces tworzenia nowej figurki.

Kitbashing – a co to? Będziemy kleić, malować, przetwarzać już istniejące elementy i składać je w autorskie dzieło, które nabierze zupełnie nowego kontekstu. Obejrzał_ś ostatnio ekstra film? Przeczytał_ś super książkę? Uwielbiasz Gwiezdne Wojny? Wkurzył Cię znowu rząd? Super, zmiksuj to i koncepcja na figurkę już jest. Spotkanie poprowadzi Magdalena Nestorowicz.

Jeśli masz trochę figurek i chcesz się nimi podzielić w trakcie warsztatów – przynieś je ze sobą! Na warsztatach będziemy się brudzić, lepiej ubierz się wygodnie i roboczo. Każdy uczestnik/uczestniczka wróci do domu z wykonaną przez siebie figurką.

 

Warsztaty mają na celu pobudzenie zmysłów i przekształcenie codziennych inspiracji w działanie artystyczne. Porozmawiamy też o rozwijającej się dziedzinie sztuki, jaką jest odlewanie bootlegów i przyjrzymy się pracom różnych artystów.

 

O prowadzącej:

Magdalena Nestorowicz – projektantka graficzna, ilustratorka, twórczyni custom bootleg toys. Jej prace to interdyscyplinarny miks – od małych, rzeźbiarskich form po ilustracje czy projektowanie graficzne. Jako jedna z nielicznych osób w Polsce tworzy bootleg toys. W jej działań artystycznych chodzi przede wszystkim o nadanie nowego kontekstu przedmiotom. Rzeczy poddane obróbce, komentują bądź nawiązują do popkultury, sytuacji ekologicznej czy politycznej w kraju i na świecie. Transformowanymi obiektami są najczęściej stare figurki. Mama dwóch chudych chartów i łysego kota.