Instytut Kultury Miejskiej, Długi Targ, Gdańsk, Polska

21 stycznia 2023, 10:00

21 stycznia 2023 roku godz. 10:00 – 19:00

Zapisy Zamknięte

(maks. 20 osób, decyduje kolejność zgłoszeń)

 

Warsztaty dubbingowe to projekt skierowany do osób zainteresowanych poznaniem podstaw unikalnego zawodu aktora głosowego. Zazwyczaj praca ta wiąże się z wielogodzinnymi nagraniami w studiu – nasze warsztaty zakładają stworzenie warunków do nagrań w przestrzeni Instytutu Kultury Miejskiej i pracę z uczestnikami nad autorskimi animacjami.

Celem warsztatów jest zapoznanie dzieci i młodzieży z elementami pracy z mikrofonem oraz podstawowymi narzędziami w pracy aktora głosowego. Realizacje dubbingowe zwykle odbywają się w Warszawie, w związku z tym dzieci i młodzież z innych regionów Polski nie mają możliwości sprawdzenia się w tej formie twórczości, która często jest ich marzeniem. Dzięki warsztatom dubbingowym będą mogły nie tylko spróbować czegoś nowego, ale być może odkryć talent, który wyznaczy ścieżkę ich zawodowej kariery. Pierwszym krokiem na tej drodze będzie nagranie razem z aktorką dubbingową (Olą Lis) oraz realizatorem dźwięku (Jackiem Wojno) próbki demo – każda osoba będzie miała szansę podłożyć głos do jednej postaci z kreskówki. Po warsztatach uczestnicy otrzymają nagranie w formie pliku mp4, który będą mogli wykorzystać w celach promocyjnych. Równolegle do nagrań odbędą się zajęcia z dykcji, impostacji głosu oraz elementarnych zadań aktorskich, mające na celu przygotowanie uczestników do pracy z mikrofonem. Poprowadzi je aktorka i reżyserka – Aga Skawińska.

 

Harmonogram warsztatów (podział na grupy wedle wieku uczestników):

10:00 – 13:00 grupa pierwsza (6-7 osób)

13:00 – 16:00 grupa druga (6-7 osób)

16:00 – 19:00 grupa trzecia (6-7 osób)

 

ORGANIZATORZY:

Ola Lis – aktorka teatralna i głosowa, wokalistka, lektorka. Ukończyła Liceum Muzyczne w Koszalinie oraz Wydział Aktorski PWST we Wrocławiu. Debiutowała na deskach Teatru im.

Wilama Horzycy w Toruniu, z którym etatowo była związana w latach 2007-2012. Obecnie współpracuje z Pomorskim Teatrem Nobilis, Teatrem Muzycznym w Toruniu, Konsulatem Kultury w Gdyni, Teatrem Boto, Polską Filharmonią Bałtycką. Wielokrotnie nagradzana za rolę Wiery Gran w monodramie „Jutro będzie za późno” w reż. Agnieszki Płoszajskiej . W 2018 uhonorowana wyróżnieniem Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w kategorii kultura. Stypendystka Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Miasta Gdańska. Posiada spory dorobek jako aktorka dubbingowa oraz dialogistka – użyczyła głosu dziesiątkom postaci, jak również napisała polskie dialogi do m.in. „Nina i Neuronki”, „Agent DM”, „Odlotowcy”, „H2O – wystarczy kropla”, „Pucca”. Pisze piosenki, gra na wielu instrumentach, prowadzi warsztaty aktorskie, muzyczne i dubbingowe. Jest autorką scenariusza i tekstów piosenek do spektaklu „O Witce, co chciała być stolemką”, który miał premierę w Pomorskim Teatrze Nobilis w maju 2022 roku, a prywatnie mamą 5-letniej Jadwini i 13-letniego kota.

 

AGA SKAWIŃSKA – aktorka, reżyserka, instruktorka teatralna. Zadebiutowała na deskach Teatru Muzycznego w Gdyni. Współpracowała m.in. z Teatrem Polskim w Szczecinie, Teatrem Gdynia Główna, Teatrem Otwartym w Gdańsku, Teatrem Rozmaitości w Gdańsku, Teatrem4Miasto w Gdyni, Sceną Sam w Gdyni, Teatrem Boto w Sopocie. Występowała dla Polonii w Szwecji, Niemczech, Rumunii i Kanadzie. Od 2016 roku jest dyrektorem Miejskiego Domu Kultury w Rumi. Animatorka życia kulturalnego, pomysłodawczyni projektów: Rumski Wokal, Wierszogadanie czy Lekcje z Kulturą. Prowadząca warsztaty teatralne oraz warsztaty o tematyce rozwoju osobistego. Muzykoterapeutka i współzałożycielka Pomorskiego Teatru Nobilis, który zrealizował już 10 premier. Gościnnie występowała na międzynarodowych i ogólnokrajowych festiwalach. Otrzymała nagrodę publiczności za reżyserię spektaklu „Noc Helvera” podczas X Ogólnopolskiego Festiwalu Teatralnego „Bamberka” w Gorzowie Wielkopolskim oraz drugą nagrodę na XI Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Aktorskiej „Reflektor” w Koszalinie. W plebiscycie „Dziennika Bałtyckiego” otrzymała tytuł „Osobowość Roku 2018” w kategorii kultura. W 2022 otrzymała nagrodę Burmistrza Miasta Rumi za całokształt dokonań artystycznych.

 

JACEK WOJNO – z wykształcenia technik-elektronik. Zawodowo zajmuje się pracą w dziedzinie kręcenia i montażu wideo, budowania elementów graficznych, jednak przede wszystkim działa jako oświetleniowiec podczas spektakli teatralnych czy koncertów kameralnych i plenerowych. Niejednokrotnie miał przyjemność pracować dla gwiazd polskiej estrady podczas festiwali takich jak Solidarity of Arts , All About Freedom czy Blues Festival w Gdyni, na stałe współpracuje z firmą BM Light. Współtworzy program „Poezja łączy pokolenia” z Agą Skawińską oraz Kulturą Bliżej Ludzi na kanale YouTube Miejskiego Domu Kultury w Rumi. Podejmuje się realizacji oświetleniowych podczas wydarzeń organizowanych w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.