W tym roku rusza piąty sezon wakacyjnych spacerów po Dolnym Mieście prowadzonych przez Lokalnych Przewodników i Przewodniczki. Zanim jednak zaczniemy regularnie spotykać się latem przy Stągwiach Mlecznych zapraszamy do udziału w pięciu wiosennych wykładach i spacerach.

Podczas pierwszego wykładu, 5 kwietnia o godz. 17.30 prof. Andrzej Januszajtis przybliży nam historię ulic Dolnego Miasta i dzięki temu łatwiej nam będzie poruszać się po dawnych księgach adresowych i mapach Gdańska. Za sprawą „ptasiego” spaceru, 14 kwietnia, będziemy potrafili rozpoznać niejednego skrzydlatego mieszkańca wspomnianej dzielnicy.

Majowe spotkania (8 i 24 maja) pozwolą nam przenieść się do czasów w których siostry Boromeuszki opiekowały się chorymi w szpitalu na ulicy Śluza, a w Pałacu Mniszchów na ulicy Długie Ogrody znajdowała się siedziba dowódcy garnizonu gdańskiej twierdzy.

Na zakończenie, 14 czerwca, dowiemy się, co Gdańsk zawdzięcza rodzinie Abeggów. A potem wyposażeni w tę obszerną wiedzę ruszymy na wspólne wakacyjne zwiedzanie Dolnego Miasta.

PROGRAM:
Miejsce wykładów: CSW Łaźnia ul. Jaskółcza 1
Spacer: start przy czerwonym tramwaju na ul. Wróbla

5 kwietnia 2018 wtorek godz. 17.30
prof. Andrzej Januszajtis Ulice Dolnego Miasta
/wykład/

14 kwietnia 2018 sobota godz.10.00
Ewelina Sobańska i Piotr Kamont „Ornitologiczny spacer z Radio Gdańsk S.A. po Dolnym Mieście”
/spacer/

8 maja 2018 wtorek godz.17.30
prof. dr hab. Adam Szarszewski Szpital Boromeuszek – historia do 1945 roku /wykład/

24 maja 2018 czwartek godz.17.30
dr Zofia Maciakowska Pałac Mniszchów na Długich Ogrodach /wykład/

14 czerwca 2018 czwartek godz.17.30
Jagoda Załęska-Kaczko Domy robotnicze Fundacji Abegga /wykład/

Wstęp wolny!