Niebawem uruchomiony zostanie konkurs na stypendia twórcze i z zakresu upowszechniania kultury z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W związku z tym zapraszamy na warsztat online „Pisanie wniosku o stypendium”, podczas którego przybliżymy kryteria konkursu oraz dobre praktyki związane z tym, jak przygotować poszczególne części wniosku. Warsztat, który odbędzie się 8 czerwca w godz. 10:00-13:00, poprowadzi Alina Kubiak. Spotkanie skierowane jest do osób początkujących. 

BILETY: https://app.evenea.pl/event/pisaniewniosku

Stypendium przyznawane jest jako cykliczne świadczenie finansowe, które pozwala na realizację opisanego we wniosku przedsięwzięcia: artystycznego lub związanego z upowszechnianiem kultury i opieki nad zabytkami. 

Podczas warsztatu:

  • przedstawimy rodzaje przedsięwzięć, które możesz realizować w ramach stypendium,
  • pokażemy, jak interpretować kluczowe elementy regulaminu i kryteria oceny wniosków,
  • omówimy, z jakich części składa się wniosek i jak je przygotować, 
  • wykonamy wspólnie kilka ćwiczeń i analiz, które pomogą ci w pracy nad własnym wnioskiem,
  • opowiemy, gdzie szukać informacji o naborach na inne stypendia – wiedza z tego warsztatu na pewno przyda się podczas przygotowywania innych wniosków stypendialnych. 

Prowadząca: 

Alina Kubiak – producentka i kuratorka. Współpracowała z instytucjami sztuki (m.in. Teatr Wielki w Poznaniu, Filharmonia w Szczecinie, Centrum Kultury “Zamek” w Poznaniu) i niezależnymi artystami. Obecnie producentka w Archivio Conz w Berlinie. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Warsztat odbywa się w ramach programu edukacyjnego online „Sztuka to praca”. Program skierowany jest do artystek i artystów oraz przedstawicielek i przedstawicieli zawodów kreatywnych – zarówno tych rozpoczynających pracę w polu kultury, jak i tych chcących poszerzać swoje kompetencje zawodowe. W ramach programu dostarczamy wiedzę i rozwijamy umiejętności związane z zawodowym funkcjonowaniem w sektorze sztuki i branżach kreatywnych. Wspieramy w profesjonalizacji kariery i świadomym budowaniu jej założeń w zgodzie z własnymi wartościami i celami artystycznymi. Podczas tegorocznej edycji raz w miesiącu organizujemy warsztaty online prowadzone przez zaproszonych ekspertów i ekspertki oraz prowadzimy podcast „Słuchaj, sztuka to praca!” – rozmowy z twórcami i ekspertami, którzy w każdy drugi wtorek miesiąca dzielą się swoim doświadczeniem, drogą zawodową i wiedzą.

 

Aby być na bieżąco, dołącz do naszej grupy na facebook’u: Sztuka to praca

Aktualne informacje: http://obserwatorium.ikm.gda.pl/projekty/sztuka-to-praca/

Do obejrzenia są rejestracje webinariów, które odbyły się w ramach programu w 2021 roku:

https://www.youtube.com/playlist?list=PLcN3PJTQj8PtHRgKPIy6FCVcRPEPn3DhI

 

Podcast „Słuchaj, sztuka to praca!” do odsłuchania na Spotify i YouTube (IKM Gdańsk):

Spotify: https://open.spotify.com/show/6auSH50y0rZLVS6upTguep

YouTube: https://www.youtube.com/playlist?list=PLcN3PJTQj8PsQkpOqgXRNP_GXX0KK2_c1