„Między nami” (reż. Dorota Proba) to intymny portret trzech związków. Pary, różniące się wiekiem, stażem i doświadczeniem, ujawniają przed kamerą swoje lęki i marzenia dotyczące wspólnego życia. Czy istnieje przepis na udany związek? Czy miłość jest w stanie przetrwać próbę czasu? Film jest niepozbawionym humoru obrazem współczesnej miłości, wnikliwie przygląda się znaczeniu bliskości i obecności drugiego człowieka.
| . . | | ̨
ul. Długi Targ 39/40, Gdańsk
Jego tytuł był inspiracją do nazwania w ten sposób całego cyklu „Między nami”, w którym filmy dokumentalne są inspiracją do rozmowy o zdrowiu psychicznym, roli filozofii w codziennym życiu i niewidzialnych pułapkach współczesności.
12 kwietnia zapraszamy na pokaz oraz rozmowę z samą reżyserką, którą poprowadzi Patrycja Mucha.
ᴅᴏʀᴏᴛᴀ ᴘʀᴏʙᴀ – absolwentka Szkoły Wajdy i Scenografii na ASP w Warszawie. Uczestniczka wystawy Coming Out – najlepsze dyplomy ASP 2014. Autorka animacji, teledysków i trailerów. Mieszka i pracuje w Warszawie.
ᴘᴀᴛʀʏᴄᴊᴀ ᴍᴜᴄʜᴀ – krytyczka i edukatorka filmowa, współpracowniczka festiwali filmowych i autorka bloga Filmowe odloty. Wyróżniona w Konkursie im. Krzysztofa Mętraka w 2019 i 2020 roku. Autorka cyklu wideoesejów o polskim kinie „Na wyrywki”. Wraz z Katarzyną Czajką-Kominiarczuk prowadzi podcast „Wtem, piosenka” poświęcony filmowym musicalom. Związana ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty.