Instytut Kultury Miejskiej, ul. Targ Rakowy 11

3 grudnia 2023, 11:00 - 3 grudnia 2023, 12:00
Spektakl interaktywny dla rodzin z dziećmi w wieku 5–7 lat
Zapraszamy na 3 pokazy:
 2 grudnia 2023, 17:00
 3 grudnia 2023, 11:00, 14:00
➡ Bilety 30/40 zł, dostępne na www.bilety.ikm.gda.pl
Biegając, chodząc, stojąc, siedząc, leżąc, turlając się, podskakując. Rodzinnie, w grupie rówieśników lub samemu. W pionie, w poziomie, na ziemi i w powietrzu. W takt muzyki lub wsłuchując się we własny rytm. Jaki rysunek na papierze może powstać́ dzięki tym różnym rodzajom ruchu?
_on_line__ jest spektaklem zgłębiającym temat śladu ruchu, który uczestnicy wraz z performerami tworzą̨ poprzez własny taniec. Powstałe wielkoformatowe prace będą̨ ulegały transformacji na oczach i z aktywnym udziałem widzów. Tak skonstruowane wydarzenie może stać́ się̨ twórczą okazją do zacieśniania więzi między dziećmi i opiekunami oraz do niecodziennego spotkania ze sztuką.
choreografia: kolektyw Holobiont (Aleksandra Bożek-Muszyńska, Hanna Bylka-Kanecka)
kreacja i wykonanie: Aleksandra Bożek-Muszyńska / Hanna Bylka-Kanecka, Dana Chmielewska, Paweł Grala
realizacja techniczna: Łukasz Kędzierski
konsultacja świateł: Joanna Leśnierowska
muzyka/collage: Józef Buchnajzer
oprawa graficzna: Michał Łuczak
zdjęcie promocyjne: Jakub Wittchen
produkcja: Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk
partner projektu: Społeczne Przedszkole Lipowa Alejka
projekt dofinansowany z budżetu Miasta Poznania
podziękowania dla Arno Stern i Segni Mossi collective
menadżerka: Karolina Wycisk / Performat Production
/////
Kolektyw artystyczny Holobiont powstał w 2017 roku i tworzą go dwie artystki: performerka i choreografka Aleksandra Bożek-Muszyńska oraz teatrolożka i choreografka Hanna Bylka-Kanecka.
Obszarem twórczych zainteresowań kolektywu są interdyscyplinarne projekty wielopokoleniowe. Łącząc w swoich pracach taniec eksperymentalny, sztuki wizualne i muzykę, artystki tworzą spektakle interaktywne i prowadzą warsztaty adresowane do rodzin z dziećmi. Prace kolektywu oparte są na założeniu, że każdy uczestnik spektaklu – niezależnie od wieku i doświadczenia – jest w pełni kompetentnym odbiorcą sztuk performatywnych. Skupiając się na różnorodności twórczego zaangażowania odbiorców ich prac, artystki obserwują i badają możliwości pogłębiania długotrwałych relacji poprzez sztukę.
/////
Aleksandra Bożek-Muszyńska – tancerka, choreografka, performerka, instruktorka tańca współczesnego, trenerka biznesu, filolożka, uczestniczka wielu warsztatów i coachingów ruchowych. Tworzy autorskie choreografie i jest aktywna na polskiej scenie tańca i performansu. Od kilku lat prowadzi także zajęcia z tańca współczesnego i improwizacji dla różnych grup wiekowych. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2015, 2016 i 2017 realizowanej przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk oraz Intensive Course w School For New Dance Development w Amsterdamie w 2015 roku.
Hanna Bylka-Kanecka – teatrolożka, choreografka, laureatka stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za osiągnięcia w nauce, stypendium Erasmus oraz stypendium częściowego Alternatywnej Akademii Tańca 2016 (ASF by Grażyna Kulczyk). Pracę magisterską poświęciła badaniu statusu obecności małych dzieci w przedstawieniach kierowanych do dorosłych widzów. Oprócz uczestnictwa w licznych warsztatach, ukończyła roczny kurs choreografii eksperymentalnej „Choreografia w Centrum”, organizowany przez warszawskie Centrum w Ruchu oraz trzymiesięczny intensywny kurs performansu fizycznego SMASH#9 (2017) w Berlinie.
—-
Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.
Spektakl jest realizowany we współpracy z Fundacją Performat.
Operatorem Przestrzeni Sztuki Taniec w Gdańsku w roku 2023 jest Instytut Kultury Miejskiej.