Start: przed wejściem na stację kolejową PKM Jasień 

17 września 2023, 12:00

IKM zaprasza na autorskie spacery po gdańskim Jasieniu. Realizowany jest na wniosek mieszkańców dzielnicy zgłoszony w Budżecie Obywatelskim dla Gdańska. Jasień historyczny – od czasów krzyżackich przez złoty wiek po lata 80. i 90. pokaże uczestnikom i uczestniczkom Tomasz Bubella. Start wędrówek 17 września i 8 października o godz. 12.00 przy PKM Jasień.  Wstęp wolny.  

Jasień jest z pozoru „młodą” dzielnicą. Skrywa jednak kilka tajemnicy, które warto odkryć podczas jesiennych spacerów.  

– Poszukamy śladów po minionych wiekach, dzięki którym dowiemy się, jak ta część miasta rozwijała się na przestrzeni kilkuset lat. Zajrzymy do źródeł pisanych i odpowiemy sobie na pytanie, jak Jasień prezentował się w czasach krzyżackich i jaką funkcję pełnił w okresie złotego wieku Gdańska. Przeniesiemy się do nieodległych lat 80-tych i 90-tych. Użyjemy też wyobraźni i wspólnie pomyślimy, jak to miejsce będzie wyglądało za kilkadziesiąt lat – zachęca Tomasz Bubella, który poprowadzi spacer.   

Poznaj Jasień! Spacer historyczny z przewodnikiem  

Na spacery nie obowiązują zapisy, wystarczy udać się na miejsce zbiórki

Spacer organizowany jest w ramach projektu zgłoszonego w Budżecie Obywatelskim Gdańska 2023.  

Prowadzenie spaceru: Tomasz Bubella. rocznik 1979. Przede wszystkim Gdańszczanin. W dalszej kolejności: przewodnik po Gdańsku, opowiadacz, pilot wycieczek oraz animator kultury.