Instytut Kultury Miejskiej
ul. Długi Targ 39/40
80-830 Gdańsk

18 października 2018, 17:00 - 18 października 2018, 19:00

W ramach Tygodnia Chińskiego organizowanego przez Gdański Teatr Szekspirowski zapraszamy na pokaz filmu Młodzieńczy styl. 18 października o godzinie 17.00 w sieni IKM. Wstęp bezpłatny, serdecznie zapraszamy!

Ujmująca historia o nastoletniej miłości i młodzieńczych ambicjach. Podczas pamiątkowej sesji zdjęciowej przed egzaminami na studia, licealista Ju Ran wyznaje miłość Huang Jingjing – dziewczynie, do której wzdychał przez ostatnie trzy lata. Ku wielkiemu szczęściu Ju okazuje się, że Huang odwzajemnia jego uczucia. Licealiści zostają parą, ale ich szczęście rujnuje matka Huang Jingjing. Zmęczona ciągłymi konfliktami dziewczyna porzuca ukochanego. Ju Ran próbuje odzyskać straconą miłość, ale jego starania na nic się zdają.

Na domiar złego chłopak łamie sobie kość ogonową w niefortunnym wypadku. Rozstanie i dolegliwości zdrowotne odbijają się na wynikach egzaminu. Jingjing zostaje przyjęta na studia do najbardziej prestiżowej uczelni w Chinach – Fudan University w Szanghaju. Ju Ran postanawia powtórzyć ostatnią klasę liceum, ponownie podejść do egzaminu i odzyskać swą ukochaną. Rozpoczyna się pogoń za marzeniami.

Młodzieńczy styl (2013)
reż.  Jie Liu, 91min

więcej informacji: www.teatrszekspirowski.pl