Instytut Kultury Miejskiej
Długi Targ 39/40, Gdańsk

30 sierpnia 2018, 16:00 - 30 sierpnia 2018, 17:30

W ramach Tygodnia Izraelskiego organizowanego przez Gdański Teatr Szekspirowski zapraszamy na pokaz filmu Mr. Gaga. Już 30 sierpnia o godzinie 16.00 w sieni IKM. Wstęp bezpłatny, serdecznie zapraszamy!

„Mr. Gaga” to najciekawszy film o tańcu współczesnym od czasu „Piny” (Variety), a jednocześnie laureat wielu nagród publiczności na międzynarodowych festiwalach. Opowiada o genialnym choreografie Ohadzie Naharinie, wieloletnim szefie najsłynniejszego zespołu tańca współczesnego z Izraela – Batsheva Dance Company. Reżyser Tomer Heymann towarzyszył artyście przez 8 lat, aby ukazać jego życie i niezwykłą ewolucję jako tancerza, twórcy i człowieka. Rejestrował zarówno jego życie prywatne, przebieg prób zespołu, jak i zajęcia z opracowanego przez Naharina języka ruchu – GAGA – umożliwiającego każdemu wyrażenie swoich emocji poprzez taniec. W połączeniu z niepokazywanym dotychczas materiałem archiwalnym oraz fragmentami tanecznych spektakli Batshevy dostajemy fascynującą historię człowieka, który zrewolucjonizował świat tańca współczesnego.

„Ruch jest sposobem rozumienia siebie. Kto uważnie wsłucha się w swoje ciało, przekroczy swoje ograniczenia.” mówi Ohad Naharin.

Reż. Tomer Heymann
Czas trwania: 100 minut