Zapraszamy na spotkanie ewaluacyjne Przestrzeni Sztuki Gdańsk, które odbędzie się 20.01 o 12:00 w IKM (ul. Targ Rakowy 11).
W 2023 Instytut Kultury Miejskiej został operatorem programu Przestrzeni Sztuki Taniec po raz pierwszy. Program organizowany był we współpracy z Fundacją Performat, Zakładem Kulturalnym, Operą Bałtycką oraz Fundacją Polka dot.
Na spotkaniu podsumujemy sześć miesięcy działań, podczas których udało nam się zorganizować niemal sto wydarzeń kulturalnych (warsztatów, prezentacji spektakli, wydarzeń rodzinnych), w których wzięło udział kilka tysięcy uczestniczek i uczestników z Trójmiasta oraz całej Polski.
Spotkanie otwarte jest dla wszystkich zainteresowanych osób – profesjonalistek i profesjonalistów, widzek i widzów, a także pasjonatek i pasjonatów tańca. Porozmawiamy o potrzebach środowiska i wspólnie wyciągniemy wnioski. Zapraszamy do dzielenia się swoimi wrażeniami i uwagami.
Aby szerzej poznać kontekst programu i zrealizowane zadania polecamy lekturę wywiadu Hanny Raszewskiej-Kursy (badaczki i krytyczki tańca) z kuratorkami i producentkami. O rozwoju idei programu, sposobach współpracy w zespole i trójmiejskim środowisku tańca opowiadają w nim: Natalia Cyrzan (IKM), Natalia Murawska (Zakład Kulturalny), Karolina Wycisk (Fundacja Performat) i Ula Zerek (Fundacja Polka dot): www.teatralny.pl/rozmowy/wzajemne-wzmacnianie,3848.html
Więcej informacji – przestrzeniesztuki@ikm.gda.pl
Zapraszamy!
_______
Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.