Serdecznie zapraszamy na przyrodniczo-artystyczne ferie z IKM, na których będziemy zgłębiać tajniki przyrody na różne sposoby… Zarówno w Sieni IKM, podczas spotkań stacjonarnych, jak i w lesie na VII Dworze, podczas tematycznych wędrówek rodzinnych.  

Warsztaty dedykowane są dzieciom w wieku 6-10 lat, ale oczywiście młodsze i starsze zainteresowane  tą tematyką również serdecznie zapraszamy! Nawet rodzice są mile widziani   

Całe rodziny zapraszamy szczególnie na leśne wyprawy w niedziele 22 i 29 stycznia, jak i na kontynuację cyklu Las w Mieście, czyli na wędrówki na orientację z mapą i kompasem na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego.   

Udział w warsztatach i spacerach feriowych jest bezpłatny, jednak na zajęcia obowiązują zapisy: https://ikm.gda.pl/formularz-zapisow/?c=812

 

Co będziemy robić na spotkaniach z Małgorzatą Michalak, edukatorką przyrodniczą i pedagożką? 

– poznawać różne techniki plastyczne, 

– badać przyrodę i inspirować się nią, 

– korzystać z mikroskopów i innych sprzętów, 

– bawić się światłem i cieniem, 

– korzystać z naturalnych materiałów, 

– inspirować się książkami, 

– korzystać z loose parts, 

– chodzić do lasu, 

– zadawać pytania i poszukiwać odpowiedzi! 

 

Parę słów od prowadzącej, Małgorzaty Michalak: 

Jestem pedagożką, nauczycielką edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, miłośniczką natury i obserwatorką leśnego życia. Stworzyłam projekt Czas Dziecka – przestrzeń odkrywania, doświadczania i tworzenia w bliskości i w zgodzie z naturą. W codziennej pracy inspiruję się filozofią Reggio Emilia. Interesuję się edukacją naturalną oraz rękodziełem. Wierzę, że bycie blisko natury uwrażliwia dzieci na przyrodę, kontaktuje je z własnymi zasobami i pozwala wyrazić się na wiele sposobów. 

link do FB: Czas Dziecka | Gdansk | Facebook 

 

19.01 (czwartek), Instytut Kultury Miejskiej, 13.30 – 16.30 

Warsztaty stacjonarne w IKM: Tropy i ślady zwierząt 

Czym różni się trop od śladu? Co to jest kuźnia dzięcioła? Jak rozpoznać, że jesteśmy na stołówce wiewiórki? Odpowiemy sobie na te i inne pytania oraz nauczymy się rozpoznawać podstawowe ślady i tropy leśnych zwierząt korzystając z licznych pomocy dydaktycznych. Rozpocznij swoją przygodę z czytaniem znaków przyrody!