Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki już po raz ósmy zapraszają na otwarte wykłady i spacery po Biskupiej Górce!

W tym roku, podobnie jak w latach poprzednich nie zabraknie wycieczek w miejsca na co dzień niedostępne – po fortyfikacjach i okolicy Schroniska Młodzieżowego im. Paula Beneke, gdzie będzie można poznać ich rolę w historii Gdańska.

Zagłębimy się też w najdawniejsze dzieje wojenne i wojskowe Gdańska, Biskupiej Górki. Posłuchamy o nazwach miejscowych ulic Biskupiej Górki i Zaroślaka oraz o restauracji “Cafe Bischofshohe”, o której ciągłe za mało wiemy. Zobaczymy też nowe eksponaty, skarby związane z dzielnicą, które ciągle są odkrywane!

Instytut Kultury Miejskiej i Stowarzyszenie Biskupia Górka zapraszają na wykłady i spacery dotyczące tej niezwykłej dzielnicy.

  • 27.04 / Fortyfikacje i umocnienia obronne na Biskupiej Górce / spacer g. 10.00 i 13.00 / Wojtek Ostrowski / Uwaga! Obowiązują zapisy od 17 kwietnia 2019 na przewodnicy.bg@gmail.com
  • 18.05 / Schronisko Młodzieżowe na Biskupiej Górce / spacer g. 10.00 i 12.00 / Anna Perz / Uwaga! Obowiązują zapisy od 8 maja 2019 na przewodnicy.bg@gmail.com
  • 21.05 / Rola fortyfikacji Biskupiej Górki podczas wojen i bitew, które przetoczyły się przez Gdańsk. Opowieści o poternach na bazie map i zdjęć lotniczych / wykład g. 17.30 / Ryszard Kopittke
  • 28.05 / Nazwy miejscowe Biskupiej Górki i Zaroślaka / wykład g. 17.30 / dr Jan Daniluk
  • 11.06 / “Cafe Bischofshohe” na Biskupiej Górce / wykład g. 17.30 / Dominika Ikonnikow
  • 18.06 / O poszukiwaniach miejsca pochówku Nataniela Wolfa i pozostałości po “Cafe Bischofshohe” na Biskupiej Górce / prelekcja z pokazem znalezionych eksponatów, g. 17.30 / Krystyna Ejsmont Stowarzyszenie Biskupia Górka i Krzysztof Bartnik Fundacja na Rzecz Odzyskania Zaginionych Dzieł Sztuki “Latebra”

miejsce wykładów i spotkań:
Gdańska Szkoła Wyższa
ul. Biskupia 24b

kontakt:
przewodnicy.bg@gmail.com
Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki na Biskupiej Górce

 

Kolejny sezon spacerów z Lokalnymi Przewodniczkami i Przewodnikami po Biskupiej Górce rozpocznie się już w czerwcu 2019. Zapraszamy!

To już dziewiąty sezon ze spacerami i wykładami Lokalnych Przewodników i Przewodniczek w dzielnicach Gdańska. Od kwietnia do czerwca trwają otwarte, bezpłatne wykłady, na których Lokalni Przewodnicy i Przewodniczki poszerzają swoją wiedzę o dzielnicach. Spotkania są otwarte dla wszystkich miłośników i miłośniczek Gdańska, którzy chcą poznać wyjątkowe dzieje miasta. Pod koniec czerwca zaprosimy na wspólne spacery alternatywnymi szlakami!

Instytut Kultury Miejskiej 2019