W jaki sposób najlepiej obejrzeć liczącą już 60 prac Kolekcję Malarstwa Monumentalnego na Zaspie? Na rowerze! 6 sierpnia o godz. 12.00 Lokalny Przewodnik Jarek Orłowski poprowadzi specjalny spacer szlakiem murali. Podczas przejazdu będzie można zobaczyć artystów przy pracy – właśnie powstaje mural Piotra Szwabe inspirowany Sądem Ostatecznym Hansa Memlinga. Start spaceru pod Galerią Zaspa (al. Rzeczypospolitej 33). Warto uważnie słuchać przewodnika, przewidziany jest quiz z narodami. Zapisy: kontakt@ikm.gda.pl.

Spacer rozpoczyna się pod Galerią Zaspa, która przygotowała dla uczestników wydarzenia rowerowe upominki. Jeśli czyjś rower będzie wymagał szybkiej naprawy w miejscu startu można skorzystać z samoobsługowej stacji wyposażonej w komplet wkrętaków, zestaw kluczy, imbusy łyżki do opon czy pompkę. – Na sprawnych rowerach ruszymy spacerowym tempem na około 5 kilometrową wycieczkę po muralach – mówi Jarek Orłowski.

Jakie nowości czekają uczestników i uczestniczki spaceru rowerowego? Nie zawsze piesze spacery docierają do pierwszych, namalowanych w 1997 roku prac. Rowerzyści na pewno zobaczą np. mural inspirowany sceną z filmu „Pocałunek” czy ten przedstawiający Koloseum. Jedną z ostatnich prac jest mural z Tamarą Łempicką, który powstał w sierpniu 2016 roku lub poziomy mural zrealizowany przy ulicy Hynka ze Stowarzyszeniem Inicjatywa Miasto i City Meble w kwietniu tego roku.

Spacer jest bezpłatny, obowiązują zapisy: kontakt@ikm.gda.pl i 58 301 2016.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku:

www.facebook.com/events/ 251956641984607/.

Kolejne spacery rowerowe z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami odbędą się 20 sierpnia o godz. 12.00 (Dolne Miasto) i 27 sierpnia o godz. 12.00 (Orunia).


Organizator: Instytut Kultury Miejskiej, Miasto Gdańsk

Partnerzy: grupa inicjatywna „Od Wyzwolenia do Wolności” – Nowy Port, Stowarzyszenie Biskupia Górka, Stowarzyszenie Opowiadacze Historii Dolnego Miasta – Dolne Miasto, Orunia – Stacja Orunia GAK, Zaspa – Plama GAK

Patroni medialni: Gazeta Wyborcza Trójmiasto, Co jest Grane 24, Poznaj Świat, Trójmiasto.pl, iBedeker.pl, Radio Gdańsk