25 listopada (sobota)

Aurora Lubos:
„Taniec w pudełku”

Warsztaty dla rodziców i opiekunów dzieci w wieku 7-8 lat

Bilety: [kliknij tutaj]
warsztaty w godz. 11:30

Cena biletów: 20/25zł

Opis warsztatu:

Czym jest „Taniec w pudełku”? To karty z ilustracjami, które zawierają instrukcje pomagające stworzyć własny taniec. Karty w prosty sposób przedstawiają postaci wykonujące różne elementy ruchowe. Niektóre z obrazków powstały, by pobudzać wyobraźnię, inne zaś mają charakter instruktażowy, podpowiadając, w jakim kierunku lub w jaki sposób się poruszać. Wizerunki osób tańczących, które zobaczycie na kartach, są bardzo różnorodne: znajdziecie ilustracje osób z niepełnosprawnościami i pełnosprawnych osób w różnym wieku, czasami traficie na obrazki ze zwierzętami, roślinami lub przedmiotami. Karty zawierają również instrukcje opisowe.

„Taniec w pudełku” powstał, by integrować ludzi w różnym wieku i pochodzących z różnych środowisk. Inicjując pozytywne i kreatywne działanie wspólne, zajęcia mają akcentować w ludziach to, co w nich najpiękniejsze: ich różnorodność i indywidualność. Warsztat jest autorskim działaniem Aurory Lubos, która nie tylko wymyśliła „Taniec w pudełku”, ale też zaprojektowała i wykonała ilustracje do niego oraz opracowała zasady i opisy tańca.

Dla kogo?

Zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku 7–8 lat.

O prowadzącej:

Aurora Lubos – tancerka, choreografka, artystka i performerka. Od 1997 roku jest związana z gdańska sceną tańca, współpracowała z licznymi instytucjami organizacjami i inicjatywami w Trójmieście i poza nim. Od 2000 roku aktorka angielskiego teatru Vincent Dance Theatre. Współzałożycielka Stowarzyszenie Arbuz , które działa na rzecz uchodźców. Autorka realizacji solowych, instalacji, performansów, krótkich animacji, audycji wizualno-słownych, instalacji performatywnej oraz prac wideo. Jej autorskie spektakle były pokazywane podczas wielu prestiżowych festiwali w Polsce i za granicą. W swojej ponad dwudziestoletniej pracy prowadziła opierate na improwizacji warsztaty artystyczne w bardzo zróżnicowanych środowiskach

Prace prowadzącej:

„Taniec w pudełku” można zobaczyć w zakładce projekty na stronie: https://cargocollective.com/auroralubos

________

Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.
Operatorem Przestrzeni Sztuki Taniec w Gdańsku w roku 2023 jest Instytut Kultury Miejskiej