26 listopada (niedziela)

Ania Straczyńska: Ruchowy Kosmos”

Warsztat dla rodzin z dziećmi w wieku 6–10 lat

Bilety: [kliknij tutaj], warsztaty w godz. 11:30

Cena biletów: 20/25zł

Opis warsztatu:

Kosmos fascynuje wszystkich, zarówno dzieci, jak i dorosłych. 

Główną osią warsztatu jest wspólna ruchowa eksploracja praw fizyki, które są obecne w kosmosie, a szczególnie w relacji pomiędzy słońcem a Ziemią. 

Ziemia to ogromny magnes, a dzięki grawitacji nie podróżujemy w przestrzeni kosmicznej. Podczas warsztatu poczujemy czym grawitacja jest dla nas na co dzień oraz jak wykorzystać ją w ruchu. Porozmawiamy też o tym, w jaki sposób pole magnetyczne Ziemi spełnia funkcję naszej tarczy ochronnej. 

Wykorzystamy naszą wyobraźnię, aby udać się na słońce. Wyobrazimy sobie ruchy jego powierzchni oraz eksplozje, które mają na niej miejsce, aby stworzyć ruch w naszej przestrzeni. Słońce wysyła nam energię potrzebną do życia, a co my możemy dać mu w zamian, jaki rodzaj kreatywnej energii możemy wysłać naszej rodzinie? Wspólnie ułożymy krótkie kosmiczne formy ruchowe. 

Warsztat uruchomi ciało i wyobraźnię. Zapraszamy uczestniczące rodziny do aktywnych poszukiwań ruchowych, wykorzystując metody improwizacji i kreatywne zadania. 

Dla kogo?

Zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku 6–10 lat. 

O prowadzącej:

Ania Straczyńska – producentka i artystka tańca. Absolwentka Trinity Laban (MFA Choreography). Aktualnie pracuje w Londyńskim The Place w roli producencko-artystycznej jako ekspertka od pracy z dziećmi, zarządza także zespołem artystów pracujących w szkołach. Jako artystka tańca pracuje głównie z małymi społecznościami, dziećmi oraz rodzinami. Od 2018 roku prowadzi również organizację non-profit SE19DanceProject. Poza doświadczeniem choreograficzno-artystycznym, Ania ukończyła szereg kursów pozwalających jej dbać o inkluzywność projektów, przy których pracuje. 

Prace prowadzącej:

se19dance.co.uk 

 

_________
Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.
Operatorem Przestrzeni Sztuki Taniec w Gdańsku w roku 2023 jest Instytut Kultury Miejskiej