Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40, Gdańsk

12 kwietnia 2018, 18:00 - 12 kwietnia 2018, 20:00

W czwartek 12 kwietnia zajrzymy za scenę Festiwalu Inne Brzmienia, który odbywa się w Lublinie w ramach cyklu wydarzeń Wschód Kultury. O organizacji Festiwalu wielu kultur i brzmień opowiedzą Agnieszka Wojciechowska i Rafał Chwała z Warsztatów Kultury w Lublinie. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00 w Instytucie Kultury Miejskiej. Prowadzenie: Małgorzata Muraszko. Wstęp wolny.

Wschód Kultury – Inne Brzmienia Art’n’Music Festival umożliwia spotkanie z najciekawszymi zjawiskami muzycznymi na pograniczu różnych gatunków, tradycji i wpływów kulturowych. Oferuje muzykę ambitną, nietuzinkową, poszukującą nowych rozwiązań. To jedno z najbardziej inspirujących i odkrywczych wydarzeń muzycznych w Polsce, które pozwala usłyszeć, w sercu Lublina, światowe gwiazdy i muzyczne odkrycia.

Inne Brzmienia to nie tylko muzyka. Wielowątkowy program to również wydarzenia dla miłośników ambitnego kina – pokazy filmów z krajów Partnerstwa Wschodniego, literatury  – każdego roku w ramach Wschodniego Expressu wydajemy premierowe tytuły najlepszych wschodnich autorów, wprowadzając je tym samym na polski rynek i sztuki współczesnej – wystawy plakatów, fotografia uliczna, design. Najmłodsi uczestniczą w przygotowanych specjalnie z myślą o nich Małych Innych Brzmieniach, czyli autorskim programie edukacyjnym polegającym na oswajaniu dzieci i młodzieży z dźwiękiem, różnymi gatunkami muzycznymi oraz pokazujący, że muzyka to bogate terytorium poznawcze – opowiada Agnieszka Wojciechowska, dyrektor  programowy Wschód Kultury – Inne Brzmienia Art’n’Music Festival.

Do tej pory na scenie Innych Brzmień wystąpili m.in. tacy artyści, jak: Einstürzende Neubauten, Goldfrapp, Nouvelle Vague, Mulatu Astatke, Tuxedomoon, Juno Reactor,Tortoise, Shibusashirazu Orchestra, Tony Allen, UK Subs, Asian Dub Foundation, Yat-Kha, The Tiger Lilies, Easy Star All Stars czy trio Aksak z legendą niemieckiej awangardy Eberhardem Kranemannem.

Agnieszka Wojciechowska razem z Rafałem Chwałą, dyrektorem artystycznym Innych Brzmień, opowiedzą o tym, jak pracuje się nad tego typu festiwalem, kto i w jaki sposób układa program festiwalu, jak współpracują z innymi Festiwalami Wschodu Kultury odbywającymi się w Rzeszowie i Białymstoku. Podczas spotkania rozlosujemy dwa pakiety gadżetów i upominków festiwalowych.

ZA SCENĄ to nowy cykl spotkań IKM z organizatorami i organizatorkami wydarzeń kulturalnych. W pierwszej odsłonie podejrzymy zza sceny i od kuchni przygotowania do największych festiwali muzycznych w Polsce: Audioriver, Ostróda Reggae Festival, Inne Brzemienia, Przystanek Woodstock.

Rozmowy z organizatorami festiwali muzycznych prowadzić będzie Małgorzata Muraszko, dziennikarka i kulturoznawczyni związana z „Gazetą Wyborczą Trójmiasto” i „Co jest grane 24”.


Jak za sceną wygląda… Festiwal Inne Brzmienia?

Data: 12 kwietnia, godz 18.00

Miejsce: Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40

Wydarzenie na Facbeooku: https://www.facebook.com/events/120886078740700/

Festiwal Inne Brzmienia: https://www.innebrzmienia.eu/, https://www.facebook.com/innebrzmienia/, https://www.facebook.com/events/201694007059265/

Powiązane projekty