Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40, Gdańsk

27 marca 2018, 18:00 - 27 marca 2018, 20:00

Drugie spotkanie nowego cyklu IKM, który pokazuje największe polskie festiwale z perspektywy miejsca, gdzie niewiele osób ma wstęp, odbędzie się 27 marca o godz. 18.00. O produkcji osiemnastu edycji Ostróda Reggae Festival opowie Piotr „Piter Cool” Kolaj, dyrektor największego święta muzyki reggae w Polsce.Wśród publiczności zostanie rozlosowany karnet na festiwal oraz gadżety ORF. Rozmowę poprowadzi Małgorzata Muraszko, wstęp wolny.

Ostróda Reggae Festival to 18 edycji największego święta muzyki reggae w Polsce. Podczas tych 18 lat, na scenach festiwalowych wystąpiły prawie wszystkie liczące się w Polsce i na świecie gwiazdy tego nurtu muzycznego – łącznie ponad 1000 artystów. Za sukces uważam to, że zgodnie z moimi planami, udało się stworzyć festiwal rodzinny, gdzie to właśnie rodziny stanowią dużą część festiwalowych gości. W 2017 roku rozdaliśmy ok. 1500 opasek dla dzieci poniżej 12 roku życia. To absolutny ewenement na scenie polskich festiwali muzycznych – mówi Piotr Kolaj.

Piotr „Piter Cool” Kolaj – człowiek dla którego muzyka stała się sensem życia. Twórca największego polskiego festiwalu reggae – Ostróda Reggae Festival, którego jest producentem i dyrektorem od 1 edycji w 2001 roku. Jest kompozytorem dwóch hymnów ostródzkiego festiwalu, pamiętnego „Viva Positiva Style” oraz „Do zobaczenia w Ostródzie” w których udzielały się polskie oraz zagraniczne gwiazdy muzyki reggae. W 2014 roku odznaczony medalem „Zasłużony dla Kultury Polskiej” przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

ZA SCENĄ to nowy cykl spotkań IKM z organizatorami i organizatorkami wydarzeń kulturalnych. W pierwszej odsłonie podejrzymy zza sceny i od kuchni przygotowania do największych festiwali muzycznych w Polsce: Audioriver, Ostróda Reggae Festival, Inne Brzemienia, Przystanek Woodstock.

– Zapraszamy wszystkich, którzy chcą w przyszłości zająć się produkcją wydarzeń kulturalnych: studentów animacji kultury oraz inne osoby zainteresowane tematyką organizacji festiwali muzycznych, ich fanów i pasjonatów. Podczas każdego spotkania rozlosujemy wśród uczestników bilety lub gadżety festiwalowe. Od Audioriver otrzymaliśmy jeden podwójny karnet – mówi Agnieszka Urbańska z Instytutu Kultury Miejskiej.

Rozmowy z organizatorami festiwali muzycznych prowadzić będzie Małgorzata Muraszko, dziennikarka i kulturoznawczyni związana z „Gazetą Wyborczą Trójmiasto” i „Co jest grane 24”.

Program spotkań cyklu ZA SCENĄ

Miejsce: Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40

Podczas każdego spotkania wśród publiczności rozlosowane zostaną bilety lub pakiety gadżetów festiwalowych dla fanów.

8 marca (czwartek), godz. 18.00 | Jak za sceną wygląda… Audioriver Festival

Gość: Piotr Orlicz-Rabiega, Audioriver Festival

27 marca (wtorek), godz. 18.00 | Jak za sceną wygląda… Ostróda Reggae Festival

Gość: Piotr Kolaj, Ostróda Reggae Festival

12 kwietnia (czwartek), godz. 18.00 | Jak za sceną wygląda… festiwal Inne Brzmienia

Goście: Agnieszka Wojciechowska i Rafał Chwała, Inne Brzmienia

8 maja (wtorek), godz. 18.00 | Jak za sceną wygląda… Przystanek Woodstock

Gość: Bartłomiej Stolarek, Przystanek Woodstock

Wydarzenie na Facebooku.

Powiązane projekty