Na czym polegała praca suwnicowej? Jaką rolę odgrywały kobiety w strajkach? Czy bycie robotnicą było powodem do dumy? Jak wyglądało wsparcie socjalne osób pracujących w Stoczni i życie kulturalne zakładu? Instytut Kultury Miejskiej razem z grupą Metropolitankazaprasza na letnie, bezpłatne spacery szlakiem kobiet po terenach dawnej Stoczni Gdańskiej. 

Zwiedzając tereny postoczniowe, przewodnicy i przewodniczki opowiadają o nieistniejących już budynkach: stołówce reprezentacyjnej, dawnej przychodni czy administracji stoczni. Można obejrzeć budynek dyrekcji, salę BHP, historyczną bramę nr 2, Halę 42 A i Wydział Rurarski czy pochylnie. Wędrówkę po terenach postoczniowych poszerzamy w tym roku o, od niedawna ogólnodostępny, teren Stoczni Cesarskiej. – Zobaczymy z bliska kompleks zachowanych budynków oraz Halę 42A, gdzie jako suwnicowa pracowała nasza bohaterka Anna Walentynowicz – mówi Anna Urbańczyk.

Spacery szlakiem kobiet po terenach dawnej Stoczni Gdańskiej odbywają się w niedziele, środy i piątki od 24 czerwca do 30 września.

Godziny spacerów od 24 czerwca do 29 lipca: niedziele, godz. 16.00, środy i piątki godz. 18.00.

Godziny spacerów od 1 sierpnia do 30 września: niedziele, godz. 16.00, środy i piątki, godz. 17.00.

Informacje i zapisy: kontakt@ikm.gda.pl  lub tel. 58 301 2016 (odpowiadamy w godzinach 10.00-18.00 od poniedziałku do piątku). Prosimy o podanie imienia, numeru telefonu i liczby zgłaszanych osób.

Powiązane projekty