Targ Rakowy 11, IKM
Termin: 28 czerwca, godz. 17.00
Wstęp wolny
Czas trwania: 2h
Miejsce: Pracownia, Instytut Kultury Miejskiej, Targ Rakowy 11, Gdańsk
Spotkanie wokół książki „Moje zmory” Wydawnictwo Czarne.
Opis książki:
Matka – uparta jak osioł lub potulna jak baranek, tylko nie wtedy, gdy trzeba. Ojciec – sam sobie zazdrościł, że jest tak wspaniałym człowiekiem. I ona, Bridget, młoda kobieta, która próbuje wydostać się z cienia, jaki na jej dorosłe życie rzuciło dzieciństwo dzielone między rozwiedzionych rodziców.
Dorosła już córka pragnie zrozumieć, kim tak naprawdę była jej matka. Niepoprawną marzycielką, zdystansowaną dziwaczką, a może samotną kobietą, która od życia zawsze chciała więcej, niż mogła dostać? I choć Bridget stara się przegonić zmory przeszłości i na zawsze pożegnać się z bolesnymi wspomnieniami, kolejne wybryki matki na nowo przypominają jej trudy dorastania.
Powieść Gwendoline Riley to poruszająca historia o odchodzeniu rodziców, których śmierć może być zarówno ciężarem, jak i wyzwoleniem. A przede wszystkim wciągająca opowieść o więziach rodzinnych, z humorem i delikatnością zapraszająca czytelnika do analizy złożonych relacji matek i córek.
Partnerem wydarzenia jest Wydawnictwo Czarne.
Gwendoline Riley (ur. 1979) – brytyjska pisarka. Członkini Królewskiego Towarzystwa Literackiego. Absolwentka Manchester Metropolitan University. Publikowała w „Times Literary Supplement” oraz „Review of Contemporary Fiction”. Zadebiutowała w 2002 roku powieścią Cold Water, przez następne lata wydała sześć kolejnych. Wielokrotnie nagradzana i nominowana do najważniejszych wyróżnień literackich. Jest laureatką m.in. Nagrody im. Betty Trask, Nagrody im. Williama Somerseta Maughama przyznawanej przez brytyjskie Stowarzyszenie Pisarzy i Nagrody im. Geoffreya Fabera. Jej ostatnia powieść, Moje zmory, znalazła się w finale Nagrody Rathbones Folio oraz zdobyła tytuł książki roku w rankingach pism „The Observer”, „The Daily Telegraph”, „The Irish Times”, „The Guardian”, „The White Review”, „The Evening Standard”, „The Big Issue”, „Times Literary Supplement”, „The Week” oraz „The New Statesman”. Mieszka w Londynie.