W przypadku chęci zostawienia dziecka na czas wykładu z animatorką – zgłoszenie dziecka imie nazwisko + wiek mailowo na adres agnieszka.salamadry@ikm.gda.pl

Obowiązuje darmowa wejściówka – [kliknij tutaj]

Warsztat Tworzenia feministycznej mapy Gdańska. Codzienne szlaki kobiet.

Proponujemy rozpoczęcie tworzenia feministycznej mapy Gdańska od mapowania ścieżek kobiet. Warsztat przeznaczony jest dla 20-25 osób. Na mapie Gdańska osoby uczestniczące w warsztatach będą rysować swoje codzienne ścieżki, analizować swój sposób poruszania się. Będziemy wspólnie oznaczać obszary w których czujemy się dobrze oraz obszary których unikamy. Zastanowimy się, dlaczego. W ten sposób uświadomimy sobie jak funkcjonujemy w mieście, jaką powierzchnię miasta tak naprawdę użytkujemy i czego powinnyśmy od miasta oczekiwać.  

O kolektywie Architektoniczki  
 
ARCHITEKTONICZKI zajmują się badaniem przestrzeni i projektowaniem w różnej skali uwzględniając (dotąd pomijaną) perspektywę płci. Specjalizujemy się w wykonywaniu analiz, procesach partycypacyjnych, wykonywaniu raportów dotyczących Równości Płci w Przestrzeni Zbudowanej, projektowaniu przestrzeni miast i architektury pod względem równości płciowej. Istnieje silna zależność między płcią, a funkcjonowaniem miejskich przestrzeni oraz jakością życia mieszkańców i mieszkanek.