Instytut Kultury Miejskiej, Długi Targ, Gdańsk, Polska

20 lipca 2022, 18:00 - 20 lipca 2022, 20:30

Projekt Arsenał Edukacyjny, to wydarzenie zespołowych gier planszowych o tematyce kulturalno-edukacyjnej „Język polski/ Polingvo”.

Podczas tych gier uczestnicy/uczestniczki z Ukrainy będą mieli okazję poszerzyć swój światopogląd, podnieść poziom świadomości i umiejętności w relacjach społecznych, osiągnąć swoje cele, aktywność środowiskową oraz znajomość języka polskiego.

Zaangażowanie w tego typu aktywność ma również działanie terapeutyczne – jest świetną okazją do odreagowania stresu, nawiązania inspirujących znajomości i odwrócenia uwagi od trującego pola informacyjnego.

Mechanika gry jest zbudowana w taki sposób, że nawet przy poziomie znajomości języka na poziomie A1/A2, będzie interesujące i intrygujące dla gracza przestrzeganie zasad i osiągnięcie głównego celu – zdobycia jak największej liczby punktów za prawidłowe odpowiedzi.

Przypomina to proces nauki języka polskiego z lektorem ukraińskojęzycznym: nie musisz opanowywać języka polskiego na początku, język opanowujesz w procesie zwiększania liczby ukończonych lekcji z lektorem.

Nauczyciel najpierw tłumaczy uczniom w ich ojczystym języku, a następnie tłumaczy na język obcy.

W ten sam sposób zbudowany jest mechanizm gry.

Zapraszamy do zapoznania się z grą planszową Polingvo, która pomoże w nauce języka polskiego.

Spędzimy  czas w towarzystwie podobnie myślących ludzi w połączeniu z celem pokonania pierwszej bariery językowej łatwo i przyjemnie.

 

Co będzie na warsztacie:

-Podniesienie poziomu znajomości języka polskiego

-Znajomość narzędzi do utrwalania znajomości języka polskiego

– Dużo komunikacji w języku polskim 

 

Wiek: 12 – 70 latZapisy: jullia.bernikova@gmail.com