31 sierpnia spacer z Lokalnym Przewodnikiem po Zaspie rozpocznie się jak zwykle, o godz. 17.30 pod Klubem PLAMA GAK przy ul. Pilotów 11. Zakończy się wyjątkowo – prezentacją 60. pracy w Kolekcji Malarstwa Monumentalnego i spotkaniem z autorem muralu „Sąd Ostateczny – żywy w pikselach”, Piotrem Szwabe. IKM i Stowarzyszenie Nasiono zapraszają na Zaspę!

Mural inspirowany obrazem „Sąd Ostateczny” Hansa Memlinga przedstawia fragment ukazujący ważenie dusz na szalach. Szwabe poprzez lokalizację swojej pracy oraz wybrany fragment tryptyku Memlinga chce skomentować wszechobecną gonitwę za dobrami doczesnymi i konsumpcjonizm oraz odnieść się do obecnej sytuacji politycznej.

Wielkoformatowe dzieło kuratora Festiwalu Monumental Art (2009-2016) zobaczyć można na  ścianie szczytowej bloku przy ul. Skarżyńskiego 6 F. Piotrowi Szwabe asystowali: Edyta Kowalewska i Błażej „Błajo” Malewski.

Kolekcja Malarstwa Monumentalnego wzbogaci się o 60. mural. Pierwsze prace na Zaspie powstały w 1997r podczas Festiwalu z okazji 1000-lecia Gdańska. Kolejne wielkoformatowe obrazy powstawały w ramach projektów prowadzonych przez Instytut Kultury Miejskiej: Festiwalu Monumental Art (2009-2016) oraz Gdańskiej Szkoły Muralu. W 2017 roku Kolekcja obchodzi swoje 20 urodziny.

Murale na Zaspie można zwiedzać z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami we wtorki i czwartki o 17.30 i w soboty o 13.00. Więcej informacji: http://muralegdanskzaspa.pl/ i https://www.facebook.com/MuraleGdanskZaspa/.


Organizator: Stowarzyszenie Nasiono

Partnerzy: Instytut Kultury Miejskiej, Murale Gdańsk Zaspa, Spółdzielnia Mieszkaniowa „Młyniec”

Sponsorzy: Firma Teknos, szipbhp.pl

Projekt dofinansowano ze środków Miasta Gdańska