Instytut Kultury Miejskiej, ul. Długi Targ 39/40, 80-830 Gdańsk

21 maja 2017, 12:00 - 21 maja 2017, 14:00

Czas spędzić mądrze i kreatywnie niedzielne popołudnie z dziećmi. Na najbliższym spotkaniu 21 maja o godz. 12.00 najmłodsi uczestnicy i uczestniczki poznają tajemnicze światy ukryte w dwóch książkowych bestsellerach i wezmą udział w warsztatach ruchowych. Podczas zajęć obudzimy w nich DZIKIEGO STWORA, czyli wyobraźnię.

Prowadzące Viola Wojda i Gosia Zamorska najpierw przeczytają najmłodszym, książkę o przygodach „Gruffalo” (wydawnictwo: Eneduerabe). Publikacji która została wydana w 45 krajach, a nakład przekroczył 13 milionów egzemplarzy. Opowieść o Gruffalo była wystawiona na deskach Broadway, a nakręcony na podstawie tej niesamowitej historii film zdobył nominację do Oskara i nagrody BAFTA. „Gruffalo” znakomitego duetu J.Donaldson & A.Scheffler , w przepięknym tłumaczeniu Michała Rusinka, to bardzo mądra, a zarazem lekka lektura obowiązkowa dla wszystkich.

Po pierwszej lekturze przyjdzie czas na „Tam gdzie żyją dzikie stwory” (wyd. Dwie Siostry). To absolutna klasyka światowej literatury dziecięcej. Od 1963 roku, gdy ukazało się pierwsze wydanie, na całym świecie sprzedano ponad 19 milionów egzemplarzy tej książki.

O warsztatach opowiada prowadząca, Gosia Zamorska:

Trochę poszalejemy, powarczymy i postraszymy się na wesoło, uwalniając własnego dzikiego stwora – tłumaczy i dodaje – Zapytamy go, jakie ma oczy, włosy, ile ma lat i jak ma na imię, czy ma kły, czy może nosi na zębach aparat? Kiedy już będziemy wiedzieć, jak wygląda, zrobimy własne maski z jego wizerunkiem.

Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku 4-8 lat. Koszt zajęć 10 zł (dziecko plus opiekun). Zapisy: www.ikmdladzieci.evenea.pl