dawny Morski Dom Kultury, ul. Marynarki Polskiej 15, Gdańsk

3 czerwca 2017, 12:00 - 3 czerwca 2017, 14:00

Rozpoczyna się siódmy sezon wykładów i spacerów z Lokalnymi Przewodnikami i Przewodniczkami po gdańskich dzielnicach. Podczas otwartych spotkań można usłyszeć niezwykłe historie o Dolnym Mieście, Nowym Porcie, Oruni, Biskupiej Górce czy Zaspie.

Zaczynamy trzeci rok działalności Lokalnych Przewodników i Przewodniczek w Nowym Porcie. Rok 2017 to także dwustulecie włączenia tej portowej osady w granice Gdańska i dobra okazja, aby przyjrzeć się, jakie znaczenie dla rozwoju Nowego Portu miała bliskość Wisły i Zatoki Gdańskiej. Posłuchamy również o historii i codzienności pracy w Porcie Gdańsk, przejdziemy się szlakiem nowoporckich Mewek czy wsiądziemy do zabytkowego tramwaju – opowiada o przygotowanym programie wykładów Katarzyna Werner, koordynatorka Lokalnych Przewodników w Nowym Porcie.

Zapraszamy na zwiedzanie zajezdni w Nowym Porcie oraz przejazd zabytkowym tramwajem już 3 czerwca o godz. 12.00. Nie wymagamy zapisów. Spacer jest bezpłatny. Wycieczka startuje spod dawnego Morskiego Domu Kultury (ul. Marynarki Polskiej 15).

Dojazd:

z Gdańska Głównego dojazd tramwajem numer 10 do przystanku Marynarki Polskiej

z Wrzeszcza dojazd tramwajem numer 5 do przystanku Plac Wolności ( ok. 250 metrów pieszo od przystanku)

z