Organizujesz wystawę, koncert, wykład, warsztaty, piknik lub festiwal w swojej miejscowości? Chcesz, by Twój wysiłek został zauważony i publiczność dopisała? Przyjdź na bezpłatne warsztaty, które organizowane są w ramach programu Sieć Kultury lub weź udział w webinarium nie ruszając się z domu!

W ramach programu Sieć Kultury Instytut Kultury Miejskiej zaprasza wszystkie osoby z województwa pomorskiego, które chcą lepiej i skuteczniej promować swoje wydarzenia na bezpłatne warsztaty i webinaria. Odbędą się dwa warsztaty „Narzędzia do tworzenia plakatów i ulotek (z elementami skutecznej promocji)” (15.10, godz. 9.00 – 17.30, 29.10, godz. 9.00 – 17.30) oraz dwa spotkania „Komunikacja i promocja wydarzenia w mediach” (4.11, godz. 9.00 – 17.00 i 5. 11, godz. 17.00).

Po każdym z warsztatów „na żywo” odbędzie się 4-godzinne webinarium, dla osób, które  nie będą mogły uczestniczyć w stacjonarnych spotkaniach. Webinarium „Narzędzia do tworzenia plakatów i ulotek (z elementami skutecznej promocji)” – 2.11, godz. 12.00 – 16.00. Webinarium „Komunikacja i promocja wydarzenia w mediach” – 7.11, godz. 12.00 – 16.00.  

Zgłoszenia na warsztaty 15 lub 29 października „Narzędzia do tworzenia plakatów i ulotek (z elementami skutecznej promocji)” – do 11 października.

Zgłoszenia na warsztaty 4 lub 5 listopada „Komunikacja i promocja wydarzenia w mediach” – do 28 października.

Narzędzia do tworzenia plakatów i ulotek (z elementami skutecznej promocji)

Podczas zajęć uczestniczki i uczestnicy przy użyciu narzędzi, które nie wymagają nakładów finansowych, samodzielnie stworzą projekty ulotki i plakatu. Dowiedzą się również, jakie elementy muszą się znaleźć na czytelnym i efektywnym projekcie graficznym. Szkolenie jest przygotowane dla osób, które do tej pory nie tworzyły grafik, a chcą skutecznie promować swoje wydarzenia bez nakładów finansowych i pracy grafika. Dzięki niemu będą mogli tworzyć ulotki, plakaty lub grafiki do social mediów. Intensywne szkolenie potrwa jeden dzień, od godz. 9.00 do 17.30, po zajęciach będzie również można konsultować z prowadzącą swoje pomysły.

Prowadzenie: Monika Serafin, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego (filologia polska) i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie (Podyplomowe Studia Menedżerów Kultury). W Instytucie Kultury Miejskiej odpowiada za komunikację internetową. Organizatorka konferencji „Marketing w kulturze. Komunikacja – trendy – praktyka”. Wcześniej w agencji interaktywnej koordynowała działania związane z marketingiem internetowym i promocją m.in. dla: Marwit, Grupy TZMO (Bella, pieluszki Happy, Eva Natura Herbal Garden), SpodLady.com). Lokalna Przewodniczka po kolekcji malarstwa monumentalnego na Zaspie oraz Stoczni Gdańskiej szlakiem kobiet. Prywatnie – zawsze uśmiechnięta miłośniczka street-artu i Gdańska.

Informacje i formularz zgłoszeniowy

 

Komunikacja i promocja wydarzenia w mediach

Jak dotrzeć do naszej grupy docelowej przez media: portale internetowe, gazety radio? W jaki sposób nawiązywać kontakt, jakie informacje i w jakiej formie przesyłać? Kiedy rozpocząć informowanie o projekcie? Jakie strony czy gazety „wybrać”? Czy potrzebny jest nam patronat medialny, a jeśli tak to w jaki sposób go uzyskać? Podczas warsztatu stworzymy zgrabny komunikat o naszym wydarzeniu, podyskutujemy o formach patronatów medialnych i skutecznym kontakcie z dziennikarzami. Warsztaty to osiem godzin wiedzy i dzielenia się doświadczeniami oraz możliwość konsultacji z prowadzącą po spotkaniu.
Prowadzenie: Marta Bednarska, w Instytucie Kultury Miejskiej zajmuje się kontaktami z przedstawicielami mediów i komunikacją działań instytucji. Organizatorka konferencji „Marketing w kulturze. Komunikacja – trendy – praktyka”. Absolwentka psychologii organizacji, zarządzania i marketingu na Uniwersytecie Gdańskim. Ukończyła studia podyplomowe „Content marketing, storytelling i webwriting”. Pracowała jako Junior Account Manager w studiu brandingowym ENGRAM, gdzie pisała też teksty do bloga: brandingowy.pl (2012). O zachowaniach w mediach społecznościowych opowiadała podczas Social Media Show w Gdańsku oraz pisała na łamach „Marketingu w Praktyce”. Instruktorka Związku Harcerstwa Polskiego, jest rzecznikiem prasowym Chorągwi Gdańskiej ZHP i kieruje komunikacją Projektu Światowe Jamboree Skautowe 2023.

Informacje i formularz zgłoszeniowy


„Sieć kultury. Edukacja kulturowa w województwie pomorskim” to program, który wspiera osoby zajmujące się edukacją kulturową. Edukacja kulturowa przygotowuje do aktywnego, świadomego uczestnictwa w kulturze. Kultura pomaga w rozwoju osobistym i społecznym, od niej zależy jakość relacji z innymi, umiejętności i zdolność twórczego działania.

www.sieckultury.pl

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura. 

bmk_logo_wspolwystepowanie_rgb-300x133

 

Powiązane projekty