Do 13 lutego trwa rekrutacja na bezpłatne szkolenia dla nauczycieli, edukatorów i animatorów kultury, którzy planują wziąć udział w konkursie regrantingowym Sieci Kultury. Spotkania informacyjne o programie odbędą się między 4 a 13 lutego w Ustce, Pruszczu Gdańskim, Chojnicach, Gdańsku i Wejherowie. Więcej informacji: www.sieckultury.pl.

Sieć Kultury jest częścią trzyletniego, ogólnopolskiego programu Narodowego Centrum Kultury „Bardzo Młoda Kultura”, jego lokalnym operatorem jest Instytut Kultury Miejskiej. W pierwszym roku działania Sieci Kultury w województwie pomorskim z warsztatów, spotkań badawczych, mentorskich, informacyjnych i działań prowadzonych w ramach konkursów regrantingowych skorzystało niemal 1600 osób.

W lutym i w marcu odbędą się bezpłatne szkolenia dla nauczycieli, edukatorów i animatorów kultury, którzy planują wziąć udział w konkursie regrantingowym. Ekspertki opowiedzą o budowaniu partnerstw między sektorem edukacji i kultury, metodzie Action Learning i edukacji kulturowej. Terminy szkoleń: 24 – 25 lutego, 3 – 4 marca i 10 – 11 marca w Gdańsku. Organizatorzy zapewniają nocleg i wyżywienie, uczestnicy ponoszą jedynie koszty dojazdu. Rekrutacja trwa do 13 lutego na stronie www.bit.ly/2jqKs7m.

Tylko osoby, które wzięły udział w szkoleniu (jednym z terminów) będą miały możliwość aplikowania o środki w konkursie regrantingowym. Tegoroczne fundusze konkursowe to 80 000 zł, w tym 40 000 zł na realizację dwóch dużych projektów (wnioskowana kwota do 20 000 zł) i 40 000 zł na osiem mniejszych działań (wnioskowana kwota do 5 000 zł).

– Szkolenie jest integralną częścią konkursu regrantingowego. Chcemy dać osobom aplikującym maksimum wsparcia w przygotowaniu dobrych wniosków i nawiązaniu jakościowych partnerstw, które będą mogli wykazać we wnioskach konkursowych, stąd dwudniowe, stacjonarnie szkolenie. Ten sam temat powtarzamy w trzech terminach, tak by jak najwięcej osób mogło z niego skorzystać – dodaje Agata Andrasiak.

Osoby, które chcą dowiedzieć się więcej na temat programu „Sieć Kultury. Edukacja kulturowa w województwie pomorskim” zapraszamy na spotkania: 4 lutego w Wejherowie, 8 lutego w Pruszczu Gdańskim i Chojnicach, 10 lutego w Gdańsku i 13 lutego w Ustce. Szczegółowy harmonogram www.sieckultury.pl/2017/01/spotkania-informacyjno-sieciujace-w-regionie/.

Informacje o rekrutacji na szkolenia i programie regrantingowym

Rekrutacja na szkolenie „Edukacja kulturowa i budowa partnerstw między sektorem edukacji i kultury” trwa od 13 stycznia do 13 lutego do godz. 14.00. Formularz zgłoszeniowy online znajduje się na stronie: http://bit.ly/2jLKHxf. Udział w szkoleniu jest obowiązkowy dla osób, które chcą wziąć udział w późniejszym konkursie regrantingowym. O zakwalifikowaniu na szkolenie decyduje wartość merytoryczna odpowiedzi na pytania zawarte w formularzu. Kolejność zgłoszeń nie ma znaczenia.
Informacja o udziale w szkoleniu wysłana będzie najpóźniej 16 lutego 2017 roku.

Terminy szkoleń(do wybrania jeden):
24-25 lutego 2017 roku, miejsce: Gdańsk, siedziba CEN, sala 315
3-4 marca 2017 roku, miejsce: Gdańsk, siedziba CEN, sala 312
10-11 marca 2017 roku, miejsce: Gdańsk, siedziba CEN, sala 314

Adres: Centrum Edukacji Nauczycieli, al. gen. J. Hallera 14, 80-401 Gdańsk
Szczegółowy plan szkolenia pojawi się na stronie www.sieckultury.pl.
Zakwaterowanie uczestników od godziny 16.00 w piątek (pierwszy warsztat rozpocznie się o godz. 18.00), zakończenie szkolenia koło godziny 18.00 w sobotę.

Koszty: Warsztaty są dla uczestników bezpłatne. Organizator zapewnia wyżywienie, nocleg w pokojach 2, 3 i 4-osobowych oraz zaświadczenie o udziale w szkoleniu. Uczestnicy pokrywają jedynie koszt dojazdu na miejsce szkolenia.

„Sieć Kultury” jest częścią wieloletniego, ogólnopolskiego programu „Bardzo Młoda Kultura” realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury. Program ten zmierza do podniesienia poziomu edukacji kulturowej i artystycznej w Polsce. W ramach „Sieci Kultury” organizowane są między innymi warsztaty, konkursy grantowe i spotkania informacyjno-integracyjne. Operatorem programu w województwie pomorskim jest Instytut Kultury Miejskiej. www.sieckultury.pl
Zobacz filmy na Youtube: Pierwsza Giełda Projektów: www.youtube.com/watch?v=8ehUWNxpOWg. Podsumowanie roku 2016 www.youtube.com/watch?v=UNnv0_Js5pY.

Powiązane projekty