Chcesz dowiedzieć się więcej o „design thinking”? Poznać tajniki współpracy on-line zespołów projektowych? Uporządkować informacyjny chaos w sieci i przez to lepiej zarządzać czasem? Rusza pierwszy cykl Akadami Nowych Mediów w 2017 roku! To 4 warsztaty,  które odbędą się 25-26 marca i 1-2 kwietnia.

Akademia Nowych Mediów to spotkania praktyków. To nie tylko okazja do zdobycia wiedzy, ale również możliwość nawiązania współpracy, nowych znajomości i bezcennej wymiany doświadczeń – mówi Karina Rojek z Instytut Kultury Miejskiej. – Na szkolenia zapraszamy osoby, które pracują w szeroko pojętym sektorze kultury. Od muzeów i galerii, przez prowadzących własną działalność czy organizację pozarządową – dodaje Rojek.

W roku 2017 zaplanowane są trzy cykle szkoleniowe: marzec/kwiecień, czerwiec i październik. Najbliższy cykl „Moja praca, moje projekty” (25.03, 26.03, 1.04, 2.04) dotyczy wykorzystywania narzędzi cyfrowych i możliwości jakie daje internet w pracy, samoorganizacji, planowaniu i komunikacji, bezpieczeństwa danych i informacji w internecie oraz podstaw projektowania. Koszt szkoleń (cztery spotkania) to łącznie 123 zł (w cenie: udział w szkoleniach, lunch, przerwy kawowe, zaświadczenia o uczestnictwie). Zapisy i płatności przyjmowane są przez internet: www.medialabikm.evenea.pl. Zapisy zobowiązują do uczestnictwa w czterech spotkaniach. Warsztaty odbywają się w budynku Muzeum II Wojny Światowej.

Program:

25. marca 2017 roku

„Moja praca. Razem ale osobno. Wspólna praca w internecie. Podstawy samoorganizacji i komunikacji zespołu projektowego” prow. Grzegorz Stunża

Celem szkolenia jest przekazanie podstawowej wiedzy na temat skutecznej współpracy on-line zespołów projektowych oraz dostarczenie ramowego schematu działań dla konstrukcji „sieciowego zespołu projektowego”. Przygotowany przez nas materiał kierujemy do liderów i liderek zespołów oraz do osób pretendujących do bycia liderami zarządzającymi projektami prowadzonymi z wykorzystaniem internetu oraz do inicjatorów projektów.

26. marca 2017 roku

„Moje projekty. Design thinking i tworzenie cyfrowych projektów dla kultury” prow. Magdalena Laine-Zamoyska

Warsztaty ma na celu zaprezentowanie koncepcji „design thinking”, czyli myślenia projektowego w tworzeniu cyfrowych projektów. Podczas spotkania uczestnicy zapoznają się z podejściem, poszczególnymi krokami procesu projektowego oraz konkretnymi metodami i technikami. Szczególny nacisk zostanie położony na specyfikę projektów realizowanych w instytucjach kultury. Uczestnicy warsztatu zdobędą praktyczne umiejętności, które będą mogli wykorzystywać na co dzień w planowanych i realizowanych projektach.

1. kwietnia 2017 roku

„Moje bezpieczeństwo w sieci. Tożsamość cyfrowa i ochrona wizerunku.” prow.Karolina Szczepaniak

Warsztat adresowany do osób, które chcą poznać podstawowe przepisy prawa związane z Internetem. Warsztat jest adresowany do nieprawników i będzie skupiał się na praktycznych konsekwencjach wybranych zagadnień prawnych. Zdobyta na warsztacie wiedza pozwoli na poruszanie się po sieci z większą swobodą i pewnością siebie.

2. kwietnia 2017 roku

„Mój internet. Jak ogarnąć informacyjny chaos.” prow. Katarzyna Michałowska

Do każdego codziennie dociera inna porcja informacji. Jedni śledzą ulubione strony, drudzy zazwyczaj korzystają z e-maila, a pozostali zbierają informacje w social mediach. Jednakże każdy z nas zmaga się z kilkoma podstawowymi problemami. Musimy przeanalizować zbyt dużo informacji i potrzebujemy uporządkować je w jakiś sposób. Są informacje, do których chcielibyśmy wrócić, obawiamy się, że ważne tematy nas ominą lub, że nie będziemy mieli w porę dostępu do innowacyjnych treści oraz, że źródło otrzymanych artykułów jest niewiarygodne. Szkolenie jest przygotowane w taki sposób, by pomóc użytkownikowi sieci uporządkować gromadzone informacje. Pokazuje, jak zebrać cenne dane i sprawdzić, czy są wartościowe, jak zainspirować się ciekawą treścią oraz jak być na bieżąco z wydarzeniami kulturalnymi.

Akademia Nowych Mediów to kompleksowy projekt, którego celem jest podniesienie kompetencji kadr kultury w zakresie edukacji medialnej i informacyjnej. Chcemy pokazać jak można wprowadzać elementy edukacji medialnej i informacyjnej w działania animacyjne oraz programy edukacyjne w kulturze. Zależy nam również na pokazaniu jak bezpośrednio można edukować o nowych mediach, a także jak mogą one wzbogacić warsztat pracy kadr kultury.

Szczegóły dotyczące szkolenia: http://www.akademia.medialabgdansk.pl/akademia-nowych-mediow-2017/


Warsztaty Akadami Nowych Mediów. Ilość miejsc ograniczona. Bilet gwarantuję udział w 4 dniach szkoleń (I weekend 25-26 marca, II weekend 1-2 kwietnia). Koszt: 123 zł. Godziny szkolenia zostaną podane po zapisie.

Informacji udziela koordynatorka projektu Karina Rojek: karina.rojek@ikm.gda.pl, tel. 664974079.

Powiązane projekty