Macie pomysł na działania dla dzieci podczas NARRACJI #9 „Poza Sezonem” w Brzeźnie? Czekamy na zgłoszenia do 20 października 2017 roku.

Nadmorska dzielnica Brzeźno jest miejscem nie tylko wyjątkowym, ale i bardzo różnorodnym. Nierozerwalnie związane z plażą, morzem, turystami, smażoną rybą i ciepłym latem Brzeźno ma też inne, mniej znane i nieco spokojniejsze oblicze, gdy ucichnie wakacyjny gwar poza sezonem. W związku z tym organizatorzy zachęcają do składania projektów, które oparte będą na eksploracji, chodzeniu, zaglądaniu, znajdowaniu i odkrywaniu tego niezwykłego miejsca.

Instytut Kultury Miejskiej z Gdańską Galerią Miejską wraz z kuratorką 9. edycji festiwalu NARRACJE Anną Czaban zapraszają do składania propozycji projektów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży.

Koncepcja kuratorska „Poza Sezonem” koncentruje się na niegdyś uzdrowiskowym charakterze dzielnicy Brzeźno i jego późniejszych przekształceniach, które widoczne są szczególnie w architekturze i infrastrukturze turystycznej. – Podwójne przesunięcie czasowe – to, zachodzące na przestrzeni dziesiątek lat, podczas których Brzeźno utraciło aurę nowoczesnego kurortu oraz przejście poza sezon letni – pozwoli spojrzeć na najciekawsze dzielnicowe historie z innej strony i odsłonić to, co zazwyczaj niewidoczne w letnim zgiełku – mówi kuratorka 9. edycji NARRACJI, Anna Czaban.

NARRACJE zawsze opowiadają historię. Przy tworzeniu koncepcji edukacyjnych należałoby położyć nacisk na opowieść jaką na kanwie koncepcji kuratorskiej oraz samej dzielnicy można stworzyć. Pamiętając o tym, że charakter dzielnicy tworzą głównie jego mieszkańcy i warto ich włączyć w tę opowieść. Zachęcamy do przesyłania zgłoszeń zarówno na warsztaty artystyczne, jak i zorganizowane spacery z animacjami skierowane do dzieci i młodzieży. Artystyczne instalacje i interwencje pokażą 17 i 18 listopada Brzeźno „Poza sezonem”.

Co powinno znaleźć się we wniosku na projekt edukacyjny?

W zgłoszeniu prosimy zamieścić:

  • opis projektu (max. ½ strony)
  • szacowany budżet (wraz z wynagrodzeniem)
  • kontakt telefoniczny oraz e-mailowy

Zgłoszenia należy przesłać na adres: mcyunczyk@ggm.gda.pl do 20.10.2017. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 23.10.2017 r.

 


NARRACJE od 2009 roku eksplorują nowe miejskie wątki i historie. Artystyczne interwencje w przestrzeń publiczną dzielnic Gdańska nadają codziennym miejscom nowy kontekst i pozwalają odkryć je ponownie. Festiwal odbywa się jesienią, kiedy większość działań kulturalnych wkracza do galerii i instytucji. NARRACJE dają powód, by w dwa listopadowe wieczory wyjść z domu i odkrywać miasto na nowo.

Festiwal NARRACJE 9 „Poza sezonem”, 17 – 18 listopada 2017, Gdańsk-Brzeźno 
www.narracje.eu
www.facebook.com/NarracjeGdansk/

Kuratorka: Anna Czaban

Organizator: Instytut Kultury Miejskiej | Współorganizator: Gdańska Galeria Miejska

www.ikm.gda.plwww.ggm.gda.pl

Powiązane projekty